Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet mutatni valahogy a...

Ki lehet mutatni valahogy a mentális betegségeket? Bizonyíthatóak? A pszichiátria nem tudományos alapon működik?

Figyelt kérdés

[link]


A pszichiátria viszont nem tudományos alapon működik. Itt nincs eljárás, amivel ki lehetne mutatni, hogy valaki ebben vagy abban a mentális betegségben szenved. Egy forrásunk van, hogy miről számol be a beteg, és az egyetlen mérőműszerünk egy másik szubjektum, aki ezt meghallgatja. Vagy egy órában, vagy öt percben. A gyakorlatban inkább öt percben. A biológiai pszichiátria, mint szakma meghalna, ha kiderülne, hogy a gyógyszerei hatástalanok.


-

A depresszió fogalma tudományosan kétséges fogalom. Egyes vitaminok, tápanyagok hiánya, vagy az omega-3 hiány is okozhat olyan tüneteket, amelyekre ráfogható, hogy depresszió.



2018. máj. 18. 13:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos esetekben agyi elváltozásokat is produkálnak a mentális betegségek~

Bár ki tudja, lehet az agyi elváltozás produkálja a mentális betegséget.

Azért nem árt, hogy megvizsgálják a beteg vérét is, mielőtt elkezdik antidepresszánssal tömni.

2018. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A modern pszichiátria és a közgondolkodás elképzelése, hogy a lelki folyamatok biokémiai folyamatok, és ezekbe be lehet avatkozni.


A depresszió tulajdonképpen egy negatív hiedelemrendszer, ezt kell a kognitív viselkedésterápia segítségével megváltoztatni.


Na mi van akkor ha nem alkalmaznak kognitív viselkedésterápiát hanem inkább elküldik a delikvenst mondván nem lehet neki segíteni. Meg sem próbálnak segíteni.

Mondjuk jobb, mint ha feleslegesen tömnék mérgekkel !

2018. máj. 18. 13:28
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
A pszichiátria diagnosztizálási módszerei tulajdonképpen statisztikai összehasonlítások során elkülöníthető viselkedési halmazokba való csoportosíthatóság alapján működnek. A biokémiai alapon történő befolyásolhatóság tény. Az más kérdés, hogy az agyi működési folyamatok megismerése és működése még eléggé gyerekcipőben jár.
2018. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
A lelki betgségeket nem lehet mérgekkel gyógyítani.
2018. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2018. máj. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%

A pszichiátria egy áltudomány. A gyógyszeripar kiszolgálója.

A depresszió pedig azt jelenti,hogy valaki valamit elfojtott.

2018. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy az ember még azt sem tudja, hogyan működik az agy,mi az az öntudat, de már gyógyítani tudjuk a "defektjeit". A pszichiátria csak tapogatózik, egy depresszió szerintem sokkal több, minthogy csak kevés szerotonin áll rendelkezésre az agyban.


Nem álltudomány, de még messze nem tudjuk mi van a fejünkben. Hidd el, hogy valós tudomány, és elég nehéz. Még nem tudnak olyan gyógyszereket gyártani, amik valóban hatékonyak. Vagyis... ott vannak a pszichedelikus szerek, kétélű kardok, teljesen megnyitják az agyban a kapcsolatokat, ám ha rossz kezekbe kerül, akkor súlyos trauma a következménye.


Angol videók a témáról:


[link]

[link]


Mindkettő azonos csatornáról való, nézz körül a videói között.


Ja és az lsd-ről egy szakmai, szintén angolul :


[link]

2018. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
A baj ott kezdődik ,hogy depressziót és szorongást gyógyszerrel próbálnak gyógyítani, holott ezt egy természetes agyi reflex váltja ki, csak az evolúció során az emberek többségéből ez eltűnt. Mivel a modern világba hátránnyá vált ez a dolog betegségként értelmezik tévesen. Ősembereknél a pánik, szorongás érzés kialakulása életet mentett.
2018. máj. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A gond ott kezdődik, hogy nem vagyunk tisztában az ilyen jellegű gyógyszerek hatásával. A GYÓGYÍTÁS teljes megszűnést jelent, egy depressziós embert pedig nem lehet kigyógyítani gyógyszerekkel, legfeljebb kezelni, egy viszonylag tartós állapotot fenntartani. Mondjuk tízes skálán 1-esen áll, és a gyógyszer feltornázza ezt 5-ösre. Egy szinten túl már az egyén akaratán múlik, hogy hogyan tovább. Valakinek jót tesz ez a "mankó", és aki rászorul, éljen vele. Ezzel nyilván nem azt mondom, hogy mindenkit azzal kell tömni, mint fentebb írtam, de van, akinek nagy segítség. Ha valakinek eltörik a lába, nyilván nem a mankó fogja meggyógyítani, hanem segít a járásban.


"Ősembereknél a pánik, szorongás érzés kialakulása életet mentett."

Kicsit erős ezzel példálózni, amikor már egy ideje nem vagyunk ősemberek. Lehet, hogy az érzés maga fennmaradt, viszont mint írtad, máshogy éljük meg, szóval kezelni kell valahogy azt a jelenkorban.

2018. máj. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azzal csak azt akartam felhozni ,hogy ez egy normális dolog, és nem a "beteggel" van a probléma, hanem a környezetével. Sokszor a páciens elkönyveli magában ,hogy defektes, nem fog tudni normális életet élni és emiatt még lejjebb és lejjebb megy a lejtőn. A mankónak pedig egy pszichológusnak kellene lenni, ilyesféle lelki bajoknál. Minél hamarabb elmegy hozzá annál gyorsabban kijön belőle. Legtöbben háziorvoshoz mennek el mert fogalmuk sincs ,hogy mi fán terem ez az egész, vagy lehet azt se tudják ,hogy lelki eredetű a pl. rosszullétük, levertségük. Háziorvos elküldi mindenféle kivizsgálásra, negatív az összes, és biztos vagyok benne ,hogy a dokik 99%-a pszichiáterhez utalja, aki meg felír neki xanaxot vagy valami más ótvarságot. Ugyanúgy nem fogja tudni ,hogy most mi ez és miért van ezért reménykedve szedi ezeket a gyógyszereket amik vagy használnak vagy nem, és túl nagy az esélye annak hogy amikor elhagyja őket vissza esik, sőt rosszabb lesz mint előtte. A másik meg az hogy nagyon sokféle depresszió, pánik és szorongás létezik és ezt az összeset a pszichiátria egy kalap alá veszi sajnos. Van pár olyan altípus amiket valóban sikeresen gyógyíthat bizonyos gyógyszer, de eszük ágában sincs most ezt felkutatni ,hogy a páciensnek melyik lehet. Rossz kedve van? Diagnózis: depresszió. Szedjen xanaxot.
2018. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!