Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyítható-e a depresszió és...

Gyógyítható-e a depresszió és az állandó letargikus érzet?

Figyelt kérdés

A konkrét kérdésem az lenne, hogy bármiféle antidepresszáns szedése nélkü lehet-e javulást elérni csupán életmód változtatással?


Már lassan három éve depresszióban szenvedek, a pszichológus csupán enyhe depressziót diagnosztizált. Nem tudok változtatni az életemen. A tanulás nem megy, ami menne arról pedig szüleim és tanáraim le akarnak beszélni. Elszigetelődtem, nem beszélek emberekkel. Úgy érzem kilátástalan a helyzetem és a jövőm közel sem fényes. A halál gondolata minden nap, minden percében kísért s úgy érzem, megkéne tennem.

Egy csúnya és buta 19/F


2018. máj. 18. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
pénz
2018. máj. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igyal meg nehany pohar bort,meglasd jobb kedved lesz 😄😃
2018. máj. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"szedése nélkül lehet-e javulást elérni"

Lehet! sőt csak úgy lehet, mert a vegyszar csak lenyomja, csak fejbe vág, hogy ne érzed, hogy bajod van.

"mi menne arról pedig szüleim és tanáraim le akarnak beszélni

-ez lenne a javulás útja, ne hagyd magad lebeszélni

Van, ami menne, amit szeretnél,

de nem akarják engedni= ezért érzed magad csúnyának és butának.

Nem vagy az. Mi szeretnél lenni? mi szerettél volna lenni 2-3 éves korodban- a legrégebbi, amire még emlékszel

2018. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Csak életmódváltással gyógyítható! Ne merd magad gyógyszerezni!!! Anyukám munkatársa már 15 éve gyógyszerfüggő, valahogy így kezdte, mint te! Azóta csak altatóval tud elaludni, de az is max 4 órára üti ki, esténként meg remeg a nyugtatókért, mert elkapja a hisztéria meg a remegés, meg mindenki meg akarja ölni és a világ szr ... Ha nem akarsz erre a sorsa jutni, akkor változtass! Keress barátokat, és felejtsd el ezt a csúnya vagyok meg buta felfogást. Aztán mi van, ha csúnya vagy? Csak a szép emberek jó emberek?? Nekem pl személy szerint jobban tetszenek a kevésbé helyes pasik. Volt modell barátom, akinek már rajongói voltak, de 2 hónap után szakítottam vele, mert olyan ostoba volt, hogy szinte megfájdult a fejem! Nem vol egyéb, mint szép arc! Te erre vágysz? Kétlem! Ha buta vagy, tanulj! Olvass! A mai világban minden adott arra, hogy ne legyél tanulatlan és buta! Sportolj! 19 éves vagy, most van az a pillanat, hogy eldöntsd, vagy továbbra is sajnáltatod magad, vagy teszel azért, hogy az emberek mást lássanak!
2018. máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#2 es vagyok.Amugy en hosszu evekig tarto mely depresszioban szenvedtem...Nem szeretnem ezt tanacsolni,de en ugy gyogyultam meg,hogy belekeveredtem egy tarsasagba,ahol elegge mentek a borozasok s szinte minden este vidam voltam.

Persze elfogadast es szeretetet is kaptam toluk.

Talan szereto baratokra,tarsasagra lenne szukseged...

Az alkohol nem megoldas,nekem egyszeruen igy jott ossze.

Azota eltelt ismet,jo sok ev es ismet depresszioba estem,most ugy erzem az segitene,ha mas orszagba koltoznek.

Gyogyszerekben nem hiszek,de nem probaltam,ugyhogy nem tudhatom

2018. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Örülök, hogy itt mindenki hatalmas gyógyszerszakértő.

Például te, négyes válaszoló. Szerintem a válaszod olyan, mintha azzal próbálnál valakit lebeszélni az alkoholfogyasztásról, hogy van egy ismerősöd, aki x éve alkoholfüggő, és ha nem iszik meg napi 2l páleszt minimum, akkor lelkileg teljesen kikészül, remeg, nem bír enni, etc., és ez az ismerős is úgy kezdte, hogy keveset ivott csak...


A válaszom annyi, hogy meg lehet próbálni életmódot váltani. Nem lehetetlen, sokaknak sikerült már ezzel a módszerrel kimászniuk a gödörből - sokaknak viszont nem. Emberfüggő. Amúgy ez egy nagyon komplex téma, rengeteg minden összefügg egymással.

Az antidepresszánsokat pedig továbbra is hülyeség démonizálni. Isteníteni is, persze. Számos ember életét mentették már meg, de tény, hogy van/lehet negatív oldaluk is. És a nyugtatókkal is hülyeség párhuzamba állítani őket, mert teljesen más a hatásmechanizmusuk.

Bárhogyan is lesz, sok sikert kívánok a továbbiakban, Kérdező.

2018. máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

A gyogyszer nem megoldás! A legnagyobb marhaság.

Környezetváltozással lehet gyógyítani.

2018. máj. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6 nem ismerek senkit, aki gyógyszertől megtalálta volna az életútját, feladatait, ami lelkesíti, nem is gyógyult meg senki attól, viszont elhízott, eltorzult és sajnos függőséget is okozva, nem is tudott egy idő után szabadulni tőle. A kérdező nagyon fiatal, ne ajánlgassa senki ezt a rossz zsákutcát. Kérdező! tessék észhez térni! Mivel szeretnél foglalkozni?
2018. máj. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sajnos önmagában a gyógyszer tényleg nem gyógyít meg senkit, ebben igazad van. De ezt nem is kellene elvárni. A pszichiátriai szerektől nem lesz minden rózsaszín, és nem tűnnek el egy csettintésre a problémák.

Ezek csak mankók, amikkel aztán el lehet kezdeni járni, viszont az már mindenki magánügye, hogy merre indul el, vagy, hogy egyáltalán elindul-e.

Majd egyszer kifejtem erről a véleményemet bővebben, ha érdekelni fog bárkit is.

2018. máj. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2018. máj. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!