Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Apám ilyenekkel fenyegetett,...

Apám ilyenekkel fenyegetett, hogy rám hívja a mentőket és bevitet a pszichiátriára, létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Szerintem inkább őt kellene.
2018. máj. 19. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért mit csináltál?
2018. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én mit csináltam?

Ő egy idegbeteg. Anyámat azzal fenyegette meg, mert elfelejtette leengedni a tyúkokat, hogy a szociális otthonba záratja.

Ez akkor volt, mikor nem hittw el, hogy beteg vagyok, hanem csak lógni akarok.

2018. máj. 19. 14:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te meg anyád minek vagytok még az apáddal. Az ilyen idiótát ott kell hagyni a p..icsába. Költözetek el aztán majd rájön hogy egy nagy barom.
2018. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg egyetértek az előzővel. Vagy még inkább: apádat kellene szélnek ereszteni, menjen, amerre lát.

Viszont tudom, hogy sajnos egy több éves házasságból/kapcsolatból nem olyan könnyű kilépni, ráadásul valószínűleg anyukád azt hiszi, hogy abszolút "normális" ez az alárendelt szerep. Pedig nem. Apád ugyanúgy kiengedhetné a tyúkokat, meg bármi mást is megcsinálhatna otthon, de gondolom, csak lustálkodik egész nap, kiszolgáltatja magát, meg pofázik.

Szóval szerintem beszélgessetek el egy kicsit anyukáddal, próbáld meg afelé terelni, hogy ez a helyzet nem sokáig lesz már fenntartható, ezért mindannyiótok érdekében lépni kellene. De hirtelen sikerre semmiképp se számíts. Talán még ha a rokonságból, ismeretségi körből lenne valaki, aki normálisan gondolkodik, és elég határozott, ő beszélhetne anyáddal.


Nem mellesleg nincs olyan, hogy "valakit bezáratni a szocotthonba", az nem így működik. (Hanem eleve saját jelentkezés alapján, és akkor is éveket kell várni...)

A pszichiátriával való fenyegetés már problémásabb, mert elvileg bekamuzhat bármit a telefonban, ami miatt ki _kell_ mennie a mentőnek, pl. hogy törsz-zúzol, verekedsz, azaz másokra veszélyes vagy; vagy hogy öngyilkosságra készülsz, azaz magadra vagy veszélyes - ugyanis ez az a két kivétel, amikor valakit akár akarata ellenére is lehet gyógykezelni. Persze azért ez nem úgy megy, hogy valaki telefonál, és már viszik is a másikat; mentő csak nagyon indokolt esetben megy azonnal; inkább a házi orvoshoz vagy az ügyeletes orvoshoz irányítják a hívót, az orvos pedig kimegy, és megvizsgálja az állítólagos beteget. Ő dönt, hogy valójában szükséges-e a kezelés megkezdése. Szóval elvileg no para, de azért egy ilyen helyzetben el tudom képzelni, hogy valaki annyira összezavarodik, megijed, hogy az orvos elég furcsának találja a viselkedését ahhoz, hogy szükségesnek lássa a kezelést. Ha teljesen nyugodt valaki, normálisan tud beszélgetni az orvossal stb., akkor nincs gond.


Most még az jutott eszembe, hogy adott esetben ezt a "fegyvert" apád ellen is fordíthatnátok, bár nem tudom, hány éves vagy, de 14 felett szerintem már képes rá valaki. Szóval ez most egy kis "gondolatkísérlet" lesz: a legközelebbi ilyen kirohanására teljesen nyugodtan lehetne közölni, hogy most fejezze be, vagy ti fogjátok ráhívni a mentőt, hogy vigyék el a pszichiátriára... Elmeállapotától és habitusától függően vagy bekussol, vagy még jobban elkezd kiabálni, fenyegetőzni stb. - utóbbi esetben pontosan azt a viselkedést produkálja, ami már nem tartozik orvosi vagy rendőri szemmel az elfogadható kategóriába, szóval egy csendes félmosollyal ezt is lehet vele közölni, hogy oké, folytassa csak, ha tényleg a kórházban vagy a rendőrségen akar kikötni. És ha eljuttok idáig, akkor _tényleg_ hívni a 112-t, elmondani, hogy őrjöng, fenyegetőzik; ha fizikai bántalmazást helyez kilátásba, akkor azt is, vagy ha esetleg meg is üt valakit, akkor főleg... Nagyon fontos, hogy mindezt olyan helyen mondjátok el a segélyhívó számon, ahol biztonságban vagytok, nehogy tényleg megsérüljön valamelyikőtök (pl. bezárkózni az egyik szobába, lehetőleg olyanba, amelyikből ki tudtok jutni az ablakon át, ha esetleg rátok törné az ajtót - és biztonságos helyre kell jutni, pl. utca, ahol akár segítségért is lehet kiabálni, amíg kiérkeznek a rendőrök vagy a mentők.

Azt még tudni kell hozzá, hogy sajnos még mindig sok rendőr megpróbálja lerázni a segítségkérőt, mondván, hogy semmi közük hozzá, és nem mennek ki, amíg vér nem folyik. - De ez törvényellenes; minden egyes segélyhívásra (amiket amúgy automatikusan rögzítenek is a központban) ki KELL menniük, és szükség szerint intézkedni. Tehát ha esetleg a rendőr nem akarna kimenni, akkor nyugodtan meg lehet említeni neki, hogy panaszt fogtok tenni a kapitányság vezetőjénél. De amúgy az utóbbi években a 112 már nem szokott átkapcsolni a helyi rendőrségre, hanem felveszik a bejelentést, és ők továbbítják; és nem szoktak vitatkozni meg hárítani.


Mondanám, hogy remélem, nem fordul ilyen komolyra a dolog, de sajnos vagy tűritek tovább a diktátorkodását (ami marhaság lenne), vagy kiléptek a játszmából (ami meg lehetséges, csak nem könnyű, még akkor sem, ha anyukád belátja végre, hogy egy ilyen állat mellett soha nem lesz jobb élete sem neki, sem neked).

2018. máj. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Megteszi.De pont ő az aki megvert és bőgni mertem és engem fenyegetett a pszichiátriával.


Vagy volt, hogy 41 fokos lázam volt és ugyancsak azzal fenyegetett.


Magyarul megteheti ez a szemét.

2018. máj. 20. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgyhogy ismerős a helyzet és megteszi.


Mellé állnábak ráadásul,mert ő a "felnőtt".

2018. máj. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző:

És te kértél segítséget a gyermekjóléti szolgálattól vagy bárki illetékestől a bántalmazás miatt? Vagy csak tűröd, hogy sorozatban megsértse a jogaidat?


Egyébként nem "állhatnak mellé" csak azért, mert felnőtt. Az orvosnak a páciens egészségi állapota a döntő, semmi más. Ha nem helyesen jár el, őrá is lehet panaszt tenni, akár a gyámhivatalnál is.

2018. máj. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szubudáj Bagatur válasza:
Valóban rád hívhatja a mentőket. Azok ki is fognak menni, és ha elég jó történetet talált ki (pl. öngyilkossági szándékot hangoztatsz), akkor mivel nem pszichiáter szakorvosok, és így a helyszínen nem tudják megítélni a bejelentés igazságtartalmát, be fognak vinni, vagy egy pszichiátriára, vagy egy sürgősségi osztályra. De innentől van a részéről a nagy tévedés, mert ez nem jelenti azt, hogy ott is tartanak. Megvizsgál egy pszichiáter, ez ilyenkor elkerülhetetlen, és amennyiben indokolatlanul kerültél be, haza fog engedni. És amiről apád nem tud, ezek után, ha tényleg indokolatlanul vitetett be, minden lehetőséged megvan jogi útra terelni azt az ügyet, és ebből viszont ő fog rosszul kikerülni. Egyet tudok javasolni, ha beváltja a fenyegetését, a mentőkkel, az orvosokkal működj együtt, ezt sajnos nem tudod kikerülni, néhány órád esetleg rámegy, utána viszont elég kemény ütőkártyák lesznek a kezedben, hogy akár számonkérhesd, akárcsak megakadályozhasd ennek a megismétlődését.
2018. máj. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A volt férjem úgy vitetett be hogy kihivta az ügyeletet és valótlanságot állított. Mire hazaértem a templomból az ügyelet várt.

És mivel zavart voltam ( nem értettem miért hívta rám az ügyeletet) bevittek. Igaz nálam korábban skizofréniát diagnosztizáltak.

Amig bent voltam a szeretőjét oda költöztette. Én 2 nap után zárt osztályról nyílt osztályra kerültem, mert látta a doki hogy nem volt igaz a férjem áll8tása. Ugyanakkor a birói végzésben olyan valótlanságok voltak amiket én sohase mondtam senkinek. Pl. Hogy azt gondolom hogy meg akarnak mérgezni. A 3 hetes kórházi tartózkodásom alatt egyszer "látogatott meg". Akkor is csak azért hogy a családi pótlékot és a gyest a nevére irassa. Kihasználta, hogy, harmadjára vitetett be és én addan a tudatban voltam hogy évekig bent leszek. Azóta eltelt 5 év. Elváltunk. Új életet kezdtem. A gyógyszereket azóta is szedem, mellette tünetmentes vagyok.


A lényeg hogy ha rád is hivja az ügyeletet próbálj higgadt maradni és úgy válaszolni az ügysletes orvos kérdéseire.

2018. máj. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!