Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám lebeszélni a...

Hogyan tudnám lebeszélni a barátomat az öngyilkosságról? Mivel tudnám rávenni, hogy többet ilyet ne tegyen?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom nemrég megpróbált öngyilkos lenni, rengeteg gyógyszert beszedett. Most a kórházban fekszik. Máskor is megpróbálta, de sikerült lebeszélni akkor. Én nem olyan régóta ismerem, csak facen beszélgettünk még, de mikor megláttam tőle egy búcsúzós szöveget az üzenőfalán, nagyon megijedtem, és mikor ráírtam, hogy mi ez, akkor írta, hogy beszedett egy csomó gyógyszert. Még most sem tért magához, de nekem azóta nyugtalanul rajta jár az eszem. Még nem voltam ilyen helyzetben, szóval félek is, és nagyon aggódom érte

2018. máj. 20. 17:43
 1/3 anonim válasza:

Én voltam ilyen helyzetem nem is egyszer sajnos volt barátnőm szakított velem az exe miatt elküldte a kezeit felvágva ahogy vérzett..meg kérdeztem miért csinálta az volta válasz, mert bántott engem. Második esett ugyan eza lány hazudott pár dologról és én meg említettem neki , hogy így bízzak benned, ha titkolózol előttem ekkor begőzölt szakított velem és be gyógyszerezte magát.. de végül nem semmi baj szerencsére. 21 évesen Ő Volt az első és az utolsó lány az életemben akik szeretem. Nekem nem kell több kapcsolat inkább egyedül vagyok mint, még egyszer olyat halljak attól a lánytol akik mindennél jobban szeretek.


Ilyenkor a barátokra van a legnagyobb szükség legyél mellette ha tudsz támogasd biztos történt valami az életében ami fel zaklata az életét :(

2018. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ilyenkor egyertelmuen egy pszichologusra vagy pszichiaterre van szukseg. Nem az van hogy te majd megnyugtatod es elillan minden baja, neki elsosorban magaval vannak problemai amit neki kell megoldani es erre kell egy ravezeto aki a legjobb ha egy szakember-orvos. Tamogsd persze,de a cel az legyen a tenyleges segitseg ne csak az atmeneti barati tamogatas mert ha valamin megbantodik ujra ( ami meg fog tortenni mert ilyen az elet,vannak szar es jo tortenesek) akkor ujra megprobalhatja nagyon nagy valoszinuseggel
2018. máj. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A pszihológus nem segít semmit, tapasztalat. Ha valaki meg akar halni, úgyis megteszi valamilyen módon. Szerintem csak akkor mondana le a szándékáról, ha valami nagyon jó dolog éri, ami megváltoztat mindent.
2018. máj. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!