Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van valamilyen...

Szerintetek van valamilyen pszichés betegségem?

Figyelt kérdés

Igyekszem rövidre fogni, hogy ne untassak senkit.


Nehezen illeszkedem be a közösségekbe, inkább introvertált vagyok. Nem vonzanak a tömegek, nem szeretek bulizni, inni meg más szert használni.

Gyerek korom óta tudatosan elnyomom az érzéseimet, így az élet minden részén szinte teljesen objektíven s racionálisan döntök. Gyerek koromban mindig diszkriminálva voltam s sosem értettem az embereket(ez miatt meg is utáltam őket). Ami ahhoz vezetett, hogy 15 évesen pszichológiát,szociológiát és testbeszédet tanultam önszorgalomból,hogy megérthessem mi van velem s miért viselkednek így az emberek. Nem kellett sok, hogy rájöjjek, hogy ezt a tudást másra is lehet használni. Így volt az, hogy egészen fiatalon elkezdtem manipulálni az embereket, megjátszani bizonyos érzelmeket, ahhoz hogy bizonyos haszonra tegyek szert, legyen az bármi. Nagyon ambiciózus vagyok,maximalista s perfekcionista. Elérem amit akarok, még ha nem is elsőre.

Tisztába vagyok előnyeimmel/hátrányaimmal ezeket folysmstosan igyekszem fejleszteni/javítani.

Különlegesnek s jobbnak tartom magam a legtöbb embernél,egy kis túlzással felsőbbrendűnek. Igyekszem olyan emberekkel körülvenni magam ki valamilyen szempontból jobbak nálam, hogy ezáltal önmagam fejleszthessem. Kevés barátom van. Senkiben sem bízom, főleg mert rengeteget voltam kihasználva,átverve.

Egocentrikus és önző vagyok. Ha valakinek segítek azt is magam miatt teszem, mert tudom, hogy az emberi kapcsolatok a legértékesebbek s ezek segítségével többre viszem, mint egyedül. A temetések nem hatnak meg, egy állat szenvedése gyakran nagyobb empátiát facsar ki belőlem mint egy emberé.

Nem tartom magam jóképűnek avagy vonzónak, még ha vannak akik az ellenkezőjét vallják. Eléggé prűd vagyok, nem tűröm a trágár beszédet s olyan dolgokat is perverzitásnak minősítek, amit mások természetesnek vallanak.

Nem magam, hanem mások hibáiból tanulok, gyakran beszélgetek emberekkel, csak hogy megismerjem tapasztalataikat s gondolkodásmódukat. Szeretem a lényegretörő beszédet. Nagy mértékben vagyok anyagias és karrierista. Ami a gyerekkori nélkülözéseknek köszönhető. Nagyravágyó vagyok s telhetetlen.

Nem vagyok agresszív, nehéz kihozni a sodromból. Nincsenek hirtelen felindulásaim vagy érzelmi ingadozásaim, leginkább érzelmi közöny jellemez.


Ha van még kérdés arra szívesen válaszolok.


2018. máj. 23. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
A nagykeput es bekepzeltet alairom, mindenkinel okosabbnak hiszed magad.
2018. máj. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

"Igyekszem rövidre fogni"


Hát, ez nem sikerült...

2018. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megkérem a válaszolókat, hogy lehetőleg a kérdésre válaszóljanak. Trollok, kötekedők kíméljenek. Előre is köszönöm!
2018. máj. 23. 12:35
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Oké. Maradjunk a kérdésnél.

Szerintem nincs pszichés betegséged. Remélem, hogy segítettem.

2018. máj. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindez amit leírtál, nem betegség. Szimplán másabb vagy, mint egy átlag ember, de nem "beteg".
2018. máj. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Narcisztikus szemelyisegzavar:)
2018. máj. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!