Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy aludhatnék újra normálisa...

Hogy aludhatnék újra normálisan? Bulizás teljes elhagyása segíthet?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, koromhoz képest borzalmasan alszom. Bármi ok nélkül sokszor egyszerűen nem tudok elaludni. Fél hatig fent voltam legutóbb, úgy, hogy nem idegeskedtem, nem stresszeltem semmin, jó napom volt, sportoltam, stb. Végül délig aludtam, mert az még talán mindig jobb, mintha délután összeesnék, majd este ébrednék fel.


Célom, hogy minden nap este 11/12-kor elaludjak, majd kipihenten ébredjek ~8 és fél órával később.


Mit kéne ehhez tenni? Úgy tűnik az nem elég, hogy minden nap felébresztem magam. Ettől függetlenül néha jön olyan este, amikor nem tudok elaludni egyszerűen.


Volt bárki hasonló helyzetben? Bulizás teljes elhagyására gondoltam segíthet, de havi kettőnél eddig sem jártam gyakrabban.



2018. máj. 24. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szellemi ill fizikai terhelės. Ha kellően kifárasztod magad fog alakulni. Azaz nappal sport, meló stb. Este meg olvass...
2018. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hozzá kell szoktatni a szervezetet.

Le is kell feküdni időben, de fel is kell kelni időben.

Ha délig alszol persze hogy nem tudsz este elaludni.

Reggel hatkor fel kell feltétlen kelni.

2018. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

- reggel korán kelés (5-7 közt) sokáig, mert nem 1 nap alatt all majd at a biologiai órád

- nappal munka, sport

- este 10 után semmi net, telefon

- ne feküdj le éhesen

2018. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg depressziós vagy! Javaslom pszichiáter felkeresését!
2018. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Utolsó, azért ez elég komoly kijelentés. Én esetemben szerencsére tudom, hogy erről nincs szó.

2018. máj. 25. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!