Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetek tanár szociális...

Hogyan lehetek tanár szociális fóbiával?

Figyelt kérdés

Röviden sehogy. Átfogalmazom a kérdést? Hogyan tartsak úgy előadást, hogy közben nem remeg a kezem, nem vörösödök el, és nem akarok kiugrani az ablakon? Izzadni kezdek ha beszélnem kell, és dadogni. Szörnyű.


De szeretnék gyógypedagógiával foglalkozni ezen irracionális félelmem ellenére. Elkezdtem kigobozni a problémát.


Nem féltem mindig a szerepléstől. Alapvetően mindig introveltált voltam, amit nem tartok problémának. Általánosban erősen szekáltak. Itt kezdődött az egész szereplési undurom, egy jó adag önbizalomhiánnyal megspékelve.


Azért így is voltak nyilvános beszédeim. Ha nem azt elemzem, hogy én h éreztem magam, hanem kívülre helyezem a hangsúlyt, rájövök, h annyira nem voltam gáz, sőt, néha még meg is dícsérnek (mondjuk az lehet amiatt van, mert látják h majdnem összeesek és féltenek🤔)



Az a kérdésem, hogy ezzel megtudok küzdeni? Vagy legalábbis kontrolállható mértékig csökkenteni ezt a szörnyűséget? Hogyan? Esélytelen a pedagógiai pálya?


(Azért most írtam ki a kérdést, mert szóbeli érettségire készülve rájöttem, h a problémát nem a sok tanulás jelenti, hanem az, h szóban kell feleljek)



2018. máj. 26. 10:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Kiegészítésképp annyit, hogy én alapvetően is erősen szorongó típus vagyok. Amikor elkezdtem vezetni, síró\remegőgörcsök kerülgettek, annyira féltem. Ugyanazok a negatív dolgok szólaltak meg a fejembe, mint amikor szereplek. Aztán -még mindig félve, remegő kézzel- elsőre átmentem a vizsgán, megkaptam a jogsit. Utána alig mertem vezetni, annyira féltem.(elütök valakit, karambolozok, lenyomnak az útról, lefulladok, nekem soha nem szabadna vezetnem stb..) Aztán, persze kezdőként voltak bénázásaim, olyankor napokig utáltam magam. Most sem vagyok a best sofőr, de túl vagyok 1000-1500 levezetett kilométeren, és élvezem, először vagyok hálás azért, h erőltették. Lehet így lennék a szerepléssel is? Először fogcsikorgatva megszokom majd megszeretem? Vagy teljesen más a kettő, ne is hasonlítgatsak?
2018. máj. 26. 10:34
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Vagy kikezelteted pszichologussal ezt a problemadat, vagy keress masik palyat. Tanitani ilyen szemelyiseggel es fobiaval nem lehet, kerlek ne tedd tonkre a gyerekek tanulas utani vagyat es kivancsisagat rossz tanarkent.
2018. máj. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichológushoz, ő fog tudni segíteni.
2018. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Úgy, hogy előbb legyőzöd a fóbiádat. Ezt apró lépésekben, fokozatosan kell megtenni. Pl előbb a barátnőd előtt verset szavalsz, és ezt addig csinálod, amíg teljesen el nem múlik a szorongásod. Azután 2-3 barát előtt szavalsz, vagy beszélsz mindaddig, amíg annyira hozzászoksz, hogy már egy cseppet sem izgulsz.
2018. máj. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lehet tényleg elkerülhetetlen lesz a pszichológus. Semmiképp nem szeretnék rossz tanár lenni, nagyon szeretem a gyerekeket, empatikus vagyok és türelmes. Ill gyógypedesként nem kéne 40 fős osztályba tanítanom hanem max 5-15 fős csoportokba. De még addig sokat kell dolgoznom magamon.
2018. máj. 26. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kétesélyes (mint minden). Annyit én megosztanék veled, hogy ugyanebben a cipőben jártam, megpróbáltam, 4 éve dolgozom gyógypedagógusként és egy szenvedés az életem. A magánéletem is ráment arra, hogy a munkám miatt szorongok. Se a terápiák, se a rengetegféle pszichiátriai gyógyszer, amiket próbáltam, nem segítettek a helyzetemen. Gyűlölöm magam, amiért belekezdtem és amiért azt gondoltam, hogy majd megváltozok és elmúlik a félelmem, mert nem múlt el. Nálam! Ez nyilván nem jelenti azt, hogy nálad sem fog. Csak leírtam a saját szomorú történetem.
2018. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, neked is, mint eddig mindenkinek, ment a zöld. Azt tudom, hogy nem szeretnék mindent egy lapra feltenni. Nem fogok összetörni, ha nem tetszik, nekikezdek max. egy másik szakmák. De jelenleg ez az ami érdekel, és tetszik a kihívás. De tönkre tenni nem szeretném sem magam, sem pedig a gyerekeket.
2018. máj. 26. 13:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Felvettek?

Terápián voltál már? És gyógyszert szedtél már esetleg? Nyilvánvaló, hogy ezekkel kellene próbálkoznod, főleg a terápiával.

2018. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!