Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szed antidepresszánst...

Aki szed antidepresszánst depresszióra és szorongásra, annak teljesen megszűntek a tünetei vagy csak enyhültek?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit várhatok tőle, én 4 hónapja szedem, de hol megvannak, hol nem. Még mindig igen kellemetlen, rossz. Testi tüneteim: izomfeszülés, szívszorító érzés, nyugtalanság, sírás. Mivel van jobb rész, a doktornő szerint nem rossz ez az antidepresszáns, csak valahogy nehezen élem meg a hullámzást. Két napja Lamolep-el (hangulatstabilizátor) lett kiegészítve. Van valaki hasonló helyzetben? Tapasztalatok? Köszönöm.
2018. máj. 27. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég, nekem a lamoleptől rövidtávú memória zavarom lett. Nem ajánlom senkinek ezeket a gyógyszereket, nekem csak rosszabb lett tőle minden
2018. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már régóta nem szedek, de nekem semmit nem segítettek, hosszú ideig járkáltam pszichiáterhez, többféle gyógyszert is kipróbáltam, semmit nem éreztem másképp ezektől a gyógyszerektől. Csak az álmosság, meg kb. a reális gondolkodás elvesztése volt jelen. Ne várj túl sokat ezektől a gyógyszerektől.
2018. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de én a helyedben megkérdeznék még más pszichiátert is. Hacsak nincs súlyosabb, komplikáltabb betegséged (például borderline vagy bipoláris depresszió), akkor antidepresszáns mellett nem szabadna, hogy ilyen tünetek jelentkezzenek, legalábbis nekem az antidepresszáns szinte teljesen megszüntette a depresszióm tüneteit. Egy idő után azfán elkezdtem hullámvasutazni, le is váltottuk a gyógyszert. Kaptam másikat, az mellett megint hol jobb volt, hol rosszabb, azt is úgy vettük, hogy nem jó, lecseréltük. A mostani gyógyszerem mellett végre ismét minden oké, nincs egyszer fent, egyszer lent-állapot.


De ha pl. bipoláris vagy, akkor érthető lehet a Lamolep, mániás depire gyakran írják fel azt is, mert ilyenkor sokszor nem elég 1-2 antidepi.

2018. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szorongás, megszüntette teljesen.

Hullámzást okozhat még az is, ha a napi adag nem elég magas.

2018. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én szorongásra kaptam, teljesen megszüntette szerencsére.
2018. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező?
jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!