Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bulémiás vagyok?

Bulémiás vagyok?

Figyelt kérdés
Szóval röviden: ma hánytam (nem önhánytatás volt) és jól esett utánna vékonyabbnak is láttam magam. Mondták már páran hogy vékony vagyok de én kövérnek látom magam. Próbáltam már hánytatni magam, de nem sikerült. Ha kicsit is sokat eszem bűntudatom lesz, ezért inkább visszautasítom a kaját és nem eszek. Tudom hogy ez nem normális, a súlyom egyébként a normális alatt van kicsivel. Ez bulémia már?

2018. máj. 29. 16:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Sorry, bulímiát kellett volna írni.
2018. máj. 29. 16:41
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A bulimia nem maga a hánytatás miatt bulimia. Fontos, hogy a bulimia nervosa, azaz olyan étkezési szokásokra kivetülő egészségügyi probléma, aminek alapja a torzult énkép.

Az anorexia és a bulimia is hasonló; a rossz énkép szükséges, esetlegesen falásrohamok, és az erre adott helytelen reakció. Míg az anorexia azt takarja, hogy egyre több tápanyagot vonsz meg magadtól tudatosan és kalóriát számlálsz, addig a bulimia a túlzott kövérség érzete miatt történő hánytatást jelenti.

Amennyiben ezek jellemzőek rád, akkor már annak számít...

2018. máj. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Son Rani ***** válasza:
100%
a bulimia lényege a binge-purge folyamat, tehát túlevés után valamilyen formában megszabadulsz a bevit kajától/kalóriától (hányás, túledzés, hashajtó, vízhajtó). Az, hogy nem eszel plusz az elég egyértelmű testképzavarod miatt inkább az anorexia felé hajlik a dolog, de nem vagyok orvos nem tudhatom.
2018. jún. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Igen az. És ha hányás után vékonyabbnak látod magad (ami természetesen képtelenség), akkor testképzavarod van, amit kezelni kell, mert BELE FOGSZ HALNI. Érted? Ez nem játék, nem vicc, nem divat, hanem egy halálos idiótaság, évente sok ezer nő (érdekes, csak nők) halnak bele az önéheztetésbe. Én férfi vagyok. Egy szép mell (bocs kettő), egy szép formájú comb, egy szép derék sokkal szebb, mint a kiütköző girhes csont. Ugye ezzel egyetértesz?
2018. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen, az. Ha akarod írhatsz és beszélgethetünk, mert én is ezzel küzdök.Hátha tudnánk egymást motiválni a gyógyuláshoz.
2018. jún. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!