Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok türelmetlen az...

Miért vagyok türelmetlen az olvasás/tanulás közben?

Figyelt kérdés
Mielőtt még bárki fellengzően állítaná, hogy honnan tudhatnák mások rajtam kívül előre mondom, hogy nem ezt szeretném tudni. Ötletekre vagyok kíváncsi, hogy miért lehet ez? Akármi érdekeset is találok és hosszabb szöveg, egyszerűen nem jutok a 3. soron tovább, mert megunom/ideges leszek/stb.. Műszaki egyetemre járok, nagyon érdekesnek találom ezt a szakirányt, de mégsem tud lekötni sehogy. Folyton ideges vagyok, stresszelek, és nem mellesleg tele vagyok megfelelési kényszerekkel. Valakinek van vmi hasznos tippje, tanácsa, hogy mit tegye ellene, ha tudok?

2018. máj. 29. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:

érdekel? ám, ha igen, akkor is sok-sok fölösleges és unalmas van benne

Jaj! Nem tudom mi az oka tán a tavasz

https://www.youtube.com/watch?v=wQ22j2wdJhI

2018. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezért, és ezt te írtad: Folyton ideges vagyok, stresszelek, és nem mellesleg tele vagyok megfelelési kényszerekkel.
2018. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj pszichiáterhez, nekem segített, sajnos nem az egyetemi éveim alatt, így azok pokoliak voltak. Ha visszamehetnék időben, előbb fordulnék orvoshoz. Pszichiáter szerintem nem segít, ideig óráig max, de ha ilyen kényszeresen pánikolós vagy, mint én, hogy meg akartam bukni mindenből és egyszerűen nem értettem meg hogy x+y az miért z, majd ez úgy lestresszelt, hogy folyamatosan hullámoztak az "igen meg tudom csinálni" és a "nem, nem fog sikerülni" időszakok.
2018. máj. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert fölöslegesen csinálod. Nem lelsz benne örömet, nem lesz belőle hasznod, legszívesebben minél hamarabb előbb túl akarnál lenni rajta; hogy aztán olyasmikkel foglalkozhass, ami téged érdekel, ami számodra fontos, vagy csak pihengessél egy kicsit. Az olvasás meg unalmas folyamat, még olyankor is, ha izgalmas könyvet olvasol. Én anno a Harry Potterből volt, hogy csak azért olvastam el 6 fejezetet egymás után egy nap, mert már a végére akartam érni az olvasásnak , le akartam tudni, de már tudni akartam, hogy mi a sztori. Hogy minél gyorsabban kiderüljön a sztori, és végre végezhessek az olvasással. 4. könyvtől már a film előtt akartam mindig a könyvet kiolvasni. Sőt, már talán a 3.nál is előbb olvastam a könyvet, de mindegy, ez most nem lényeges. Az olvasás olyan monoton, nyomasztó, és közben nem történik semmi. Mármint teveled. Szóval az olvasás közben üres az életed. Én ezt így éltem meg, nem pedig úgy, mint ahogy van valakinek a mondása, hogy aki olvas 1000 életet él meg egyszerre. Az olvasás akkor is monoton, meg unalmas. Maga az, hogy olvasol, és közben tényleg üres az életed, mert ott vagy egy helyben, és nem mozdulsz; vagy még akkor is üres közben, hogyha valaki esetleg fel-alá járkál a könyvvel közben.
2018. máj. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*az eleje az még csak a tanulásra vonatkozik annak, amit írtam.
2018. máj. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*Ja várjál,most olvastam el a kérdés kifejtését, akkor valszeg nem helytálló, amit írtam, hogyha meg amúgy tökre érdekel.; de bár lehet még, hogy az olvasás folyamata unalmas

számodra.

2018. máj. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!