Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol írnak fel nyugtatót/antide...

Hol írnak fel nyugtatót/antidepresszánst? A Pszichiátrián? Ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Csak besétálok, várok, elmondom röviden a gondjaimat, és az orvos felírja a gyógyszert? Ott van recepció? Mert ezek általában ilyen nagy intézményben vannak, és tök gáznak éreznem azt mondani a recepciósnak, hogy a pszichiátriára jöttem. Vagy nem is oda kell menni?

2018. jún. 3. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs recepcio, egy sima gondozoba csak bemesz es az asszisztenssel beszelsz es ad sorszamot. Legjobb telefonon idopontot kerni. De ha korhazban van a rendeles, akkor sem gaz a portastol megkerdezni, hogy melyik epulet az vagy ilyesmi. Nincs ebben semmi.
2018. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

Én sem vagyok gyógyszerpárti. Vannak természetes hatóanyagú készítmények, azokhoz nem lehet hozzászokni, nem alakítanak ki függőséget, és nem terhelik a májat sem.

Szóval először inkább ezekkel próbálkozz. Igyál citromfűteát, és/vagy levendulateát, párologtass levendula illóolajat a szobádban, patikában pedig tudsz venni gyógynövényes bogyókat, kisezer féle van.

Ezek mellett kezdj el sportolni valamit, legalább hetente háromszor. És tanulj meditációs/stresszkezelési technikákat, még a neten is vannak, nem kell tanfolyamokra járnod.


Plusz tényleg kezdd el rendbehozni az életedet.


Egyébként ha minden kötél szakad, egy sima nyugtatót a házi orvosod is fel tud írni; és nem is csak Frontin meg Xanax létezik a világon, amiket írtál, hanem pl. a Grandaxin, ami gyengébb valamivel, de elvileg nem alakít ki függőséget.

2018. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
2. es 3. Nem a kerdesere valaszoltatok. Nem erre volt kívancsi. A gyogyszerek karosak, foleg a benzok, de lehet valaki olyan allapotban (ongyilkossagi hajlam vagy kíserlet stb) hogy muszaj a gyogyszer. Akkor meg edeskeves a citromfu meg levendula olaj, mar bocs.
2018. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na toroltek is az egyik tragar valaszt.
2018. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

3, az utolsó bekezdésemet is olvastad? :P


Nem mellesleg szuicid hajlam (vagy öngy. kísérlet) esetén édeskevés a nyugtató is önmagában.


De szerintem a kérdezőnek nem ez a problémája.

2018. jún. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolso, a fejebe latsz, hogy megallapitod, hogy nem szuicid?
2018. jún. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Es nyugtatot antidepresszanst kerdez. Nem csak nyugtatot. Jaaaa el kene olvasni a kerdest.
2018. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem látok a fejébe. És szoktam olvasni, ne aggódj. És nem csak a betűket, hanem "a sorok között is", stílus, szóhasználat, összeszedettség, nomeg kulcsszavak.

Egyébként az öngyi figyelemfelhívások, "segélykérések" nagyon nagy többsége explicit szokott lenni.


Ettől persze még tévedhetek. Ezért is írtam oda jelen esetben, hogy "szerintem".

2018. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a kérdésemre adott válaszod. :)


Szerencsére nem láttam a törölt válaszokat. Meg merjem kérdezni, hogy miket írtak, vagy inkább hagyjam?


Szóval ha beismerem, hogy vannak öngyilkos hajlamaim, akkor azt fogjátok hinni, hogy nem is igaz, csak "figyelemfelhívás"? Ha meg nem írnám le, akkor megint ott tartanánk, hogy ne akarjak gyógyszereket szedni. Pedig tényleg vannak olyan helyzetek, amikor egy erős gyógyszer a megoldás.


A sporton kívül mindent próbáltam (a sport és én két teljesen külön dolog vagyunk, nagyon nem élvezem). Az egészséges étkezést, a teákat, a jógát, a meditációt... Hát... sz.rt se ért.

2018. jún. 3. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!