Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy jó, profi pszichológusnak...

Egy jó, profi pszichológusnak jobb esetben mi a normális végzettsége?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Tudom, google a barátom. De a gyakori-kérdések is.


Sok sarlatán praktizál, megfelelő végzettség nélkül. Egy jó, profi pszichológusnak jobb esetben mi a normális végzettsége? Azt tudjuk, hogy nem orvos, de gondolok arra, hogy hány évet kell tanulnia, és hol, és hány éves szakmai tapasztalattal kell rendelkeznie egy megbízható, hiteles, profi pszichológusnak?


Másik kérdés: a depresszióval teljesen más megközelítésben "dolgozik" a pszichiáter, mint a pszichológus?


Köszönöm!



2018. jún. 4. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Hát meg fogsz lepődni, de egy pszichológusnak pszichológia szakot kell végeznie. :D
2018. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Alapképzés 3év - ez viselkedéselemző végzettséget ad.


Mesterképzés 2 év - ekkor vagy papíron pszichológus, felügyelet mellett dolgozhatsz.


Szakképzés - 2-4 év, módszerspecifikus képzések 1-3 év, több száz óra saját élmény terápia saját pénzen (ez utóbbi mind fizetős)."

2018. jún. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nincs pszichológus végzettsége, az nem nevezheti magát annak!!!


A pszichiáter pedig orvos.

2018. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem te kevered a pszichológust a mostanában egyre jobban felkapott ún. coach-okkal!


Én járok pszichológushoz, önismereti, életvezetés fejlesztése céljából. Ő mondta, hogy az ún. coach-ok sokszor akár kárt is okozhatnak... ugyanúgy mint az ún. "önfejlesztési" könyvek, amelyek írói sem pszichológusok.

2018. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az első az nem volt válasz, a második igen. Köszönöm az eddigi hasznos hozzászólásokat!
2018. jún. 4. 21:42
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Az 1. válasz helyes! Más kérdés a pszichoterapeuta, aki terápiás képzésben részesült. A terápiás képzés sokféle irányzatú lehet: analízis, kognitív, relaxáció, hipnózis, transzperszonális, integratív, művészeti, stb.
2018. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szenes43 ***** válasza:
Bölcsész egyetemen tanul majd azon belül szakosodik a pszichológia irányában. Volt olyan pszichológusom a bölcsészdoktor volt és szerintem is profi.Több intézménybe és kórházba alkalmazták pszichológusként.Én a kerületi pszichiátriai gondozóban jártam hozzá.
2018. jún. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Végzettséggel és szakvizsgával is sok a "sarlatán".


Nem csak a tanulás kell a jó pszichológusnak, hanem az is, hogy alkalmas legyen rá.

2018. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pszichológusok is sok kárt okozhatnak és okoznak is a pszichiáterek még többet, kevés a jó szakember.
2018. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szenes43 ***** válasza:
Milyen kárt tud okozni egy pszichiáter aki orvos és te felkeresed valami lelki nyavalyával? Mostanság felköti magát vagy kiugrik a 6.-ról a mély depresszióban szenvedő. Ennél csak jobbat tud tenni a pszichiáter,de a pszichológus is ha megnyílsz neki.
2018. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!