Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért romlik a mentális...

Miért romlik a mentális egészségem?

Figyelt kérdés
Orvosira szerettem volna menni, és nagyon jó átlagom volt még tanulás nélkül is. Nem volt olyan dolog, amit ha átnéztem volna nem értek meg. Most viszont a matekkal és a kémiával is annyira rosszul állok, hogy hiába nézem, még a legegyszerűbb egyenletet is alig tudom megoldani a témakörben. Visszatértem egy régi anyagra és még a tömegszázalék is gondot okozott, régen ezek kisujjból mentek. A tanár magyarázatát is teljesen próbálom figyelni órán, de ez a figyelem csak addig működik amíg megerőltetem magam.. Ha kicsit is engedem magam elkalandozni, már lemaradok valamiről, és csúszik az egész. Még a helyesírásomat is állandóan ellenőriznem kell, mert már abban se vagyok biztos.. A beszédemről meg ne is beszéljünk. Alapból nehezen ejtek ki, meg beszélek, de már a szavakat is félre mondom, meg a neveket.. Még akkor se tudok beszélni, ha előtte háromszor elmondom magamban amit mondok. ADHD-m 100%, hogy volt, meg még maradt is belőle bőven, viszont együtt tudtam élni vele.. Mellette rengeteg családi problémám van, talán a stressz okozhatja, de azt meg jól kezelem ahhoz képest, szóval fogalmam sincs..
2018. jún. 5. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A stressztől és az idegeskedéstől romolhat a koncentráció. Próbálj valami olyat csinálni, ami kikapcsol és nem agyalsz közben. Sport vagy más olyan tevékenység, amit szeretsz.
2018. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi

Majd nyáron ha lesz időm megpróbálom^^

2018. jún. 5. 16:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Plusz szedj "csodabogyókat":

- Omega3 kapszula - nagyon jó hatással van az agyműködésre, memória- és koncentrációs problémákra. A napi ajánlott adag 1000 mg körül van, nem tudom pontosan; de rövid ideig (egy-két hónap) nyugodtan szedhetsz két kapszulát, tehát 2000 mg-ot.

- Magnézium - bő folyadékkal

- B-vitamin komplex

- Vas és C-vitamin együtt, étkezésektől távol.


Ha ezek nem válnak be (már egy-két hét múlva érezhető némi javulás, és kb. egy-két hónap, mire teljesen "beállnak" a szintek, és maximális hatást fejtenek ki a bogyók); szóval ha nem válnak be, akkor nézz utána neten, hogy ADHD-re milyen táplálékkiegészítőket javasolnak még, ill. állítólag a speciális diéta is eredményes (csak annyira emlékszem, hogy gluténmentes).

2018. jún. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon sokat segítettél, köszönöm^^

Amúgy se lehetne glutént ennem, szóval lehet, hogy köze van hozzá^^

Mindenképpen kipróbálom amiket ajánlottál:)

2018. jún. 13. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!