Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ebből a depressziós...

Van ebből a depressziós állapotból kiút?

Figyelt kérdés
Hetek óta szinte állandóan csak feküdnék és ,ha lefekszem ,akkor nem alszok,hanem csak becsukott szemmel vagyok.Depressziós vagyok és semmi kedvem semmihez.Nincs ami boldoggá tenne.Minden napi tevékenység nehezemre esik.Gyógyszert is szedek rá,de hiába.
2018. jún. 5. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van. Mióta szeded a gyógyszert? Kellhet neki akár 4 hét is, mire hatni kezd. És sok embernek az 1. nem is válik be, csak a 2. vagy a 3. fajta.
2018. jún. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Én is depressziós vagyok de nekem az állapotom ingadozik. Van olyan nap amikor már hajnalban felkelek és gyorsan kiolvasok két könyvet délig. Meg utána bulizok és szerencsejátékozok. Máskor meg mint akit fejbe vertek alszok délig és mindenem ólomnehéz súlyú legszívesebben csak aludnék és még sírni se tudok olyan rossz a kedvem.


Ha szeretnél ebszélgetni írj privátot

2018. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Türelem.Nyugalom.Ne azzon pánikolj mi nem jön össze....

Próbálj lazitani.Pihenni.Ne azzon dühöngj hogy épp lassan vánszorog vagy rohan az idő.

A kis sikerekér is dicsérd meg magad.Például Hogy végre hajtasz egy tervet:felkelés-beágyazás-reggeli-gyógyszer-és a ház elhagyása.Például boltba indulás.És siker élmény.Apró lépés,de hatásos.Próbálj napi - heti menetrendet késziteni a kötelezően végrehajtandó feladatokról és amiket szeretnél.


A depresszióból mindig van kiút ,de adj időt magadnak.

Nekem volt hogy a kezelő orvos 3 havonta cserélte a gyógyszereket "mert véleménye szerint nem hat".Nekem már nem volt véleményem se "túlpörgős zombi voltam" a hangulatjavitó-antidepresszáns-nyugtató kombinációktól.Én hülye ,az orvos utasitásait követtem a napi 3xi gyógyszer beszedéssel.Hiba volt.Ugyan is reggeli 2 kávémhoz ragaszkodok,viszont ha kávézok 2-3 órán belül még fájdalomcsillapítot se veszek be.A reggeli kávém igy elmaradt, nappal még morcossabb voltam.

A kezelő orvos végül beutalt a kórházba ott napi 2xi(+1x szükség eseti) gyógyszerbeállitás történt.

Évekig jó volt a kombináció.Igen sajnos az adagot (gyógyszer miligrammot) emelni kellett....

2018. jún. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen! Van kiút! Tudom, elképesztően nehéz ebben az állapotban elhinni, de nem tart örökké!! Minden nap mondogasd,hogy "Meg fogok gyógyulni!". Adj hálát a kis dolgoknak is: van családod akik szeretnek, van hol aludnod, nincs háború az országban, vannak barátaid.


Ugyanezen átmentem, de én kórházba is kerültem és több hónapig zombiként tudtam csak létezni, teljesen rámtelepedett, gondolkodni se tudtam, létezni se volt kedvem. Nem az antidepresszánsok, hanem az idő segített! És hogy nem hallgattam a rossz gondolatokra, hiába teltek el úgy hónapok, hogy nem voltam biztos abban, hogy jövő héten még élni fogok egyáltalán. De a szerető családom és barátaim miatt nem adhattam fel.

Te is jobban leszel!!!

2018. jún. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!