Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérlek, olvassátok el, ha...

Kérlek, olvassátok el, ha valakinek ilyen tünetei vannak, ő hogy él túl? Háziorvos mondhat előzetes véleményt ezek alapján, vagy csak az, akihez beutal?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hosszú lesz. Szóval. 7 éve küzdök nagyjából depresszióval, erről egyébként csak gimi óta van papírom úgymond, ugyanis általános suli végén olyan pszichológushoz jártam, aki a saját erkölcsi normáit akarta rámerőltetni, így évekbe beletelt, mire újra erőt vettem magamon, hogy szakemberhez forduljak. De tudom, hogy mióta érzem ezt. Jelenleg 20 éves vagyok.

Gimi utolsó évének elejétől a végéig jártam először pszichológushoz, majd pszichiáterhez, gyógyszert is szedtem, majd jött egy nagy szerelem, baromi impulzív lettem, mindent eldobtam magamtól. Azt hittem, jól vagyok, nem jártam tovább, nem szedtem gyógyszert, otthagytam az OKJ képzést később, dolgozni kezdtem, majd el is költöztem otthonról. Végül pedig szakítottam a nagy szerelemmel, mikor rájöttem, hogy csak jobban magamba roskadtam miatta, mint azelőtt.

Így következő szeptemberben újra pszichiáter, ekkor már túlvoltam egy pánikrohamon is, bár ezt nem említettem neki. Ő is egyből gyógyszert iratott, szedtem is, de semmi javulás nem történt. Csak mentem lefelé a lejtőn. Terápia emellé nem volt, a vagdosásokra annyit mondott, "ne tedd, felesleges", minden dologra azzal biztatott, hogy "nézd, milyen jól alakul az életed", és elbúcsúzott annyival, hogy "légy pozitv". Valahogy ez nem segített egyáltalán.

Januárban letettem a gyógyszert és nem mentem hozzá többé.

Meggyőződésem volt, és most is az, hogy ebből nincs kiút, és akárhányszor próbálom meg, mindig belebukok majd. Sokat gondolok emiatt arra, hogy meg akarok szűnni létezni, a halál nagyszerű kiút.

Az elmúlt hónapokban úgy érzem, sokat romlott az állapotom. Nem az egyszerű depressziós érzéssel élek együtt, mint eddigi éveim alatt. Igazából összegyűjtöttem egyszer, mi a gond, és emiatt akkor pánikrohamot is kaptam. Ha olyan dolgokat olvasok vagy nézek, amik kicsit is kifejezik ezt a démoni érzést, ami bennem van, az olyan, mintha triggerelne.


Vannak lelki tüneteim: öngyilkos gondolatok, önbántalmazó gondolatok, ok nélküli rossz érzés, szomorúság, szinte folytonos feszengés (vagy inkább szorongás a jó szó), néha olyan érzésem van, mintha mindenki megnézne, megbámulna, mintha követnének az utcán vagy rólam beszélnének. Nincs jövőképem, nincs libidóm. Ha valamibe belekezdek, nem tudom végigcsinálni, legszívesebben feladnék mindent, az életet is... képtelen vagyok hosszútávon figyelni vagy koncentrálni, az emlékezőképességem se valami fényes. Az önértékelésem egy nagy nulla, rettentő rossz véleménnyel vagyok magamról. Sajnos nagyon könnyen váltok hangulatilag a közömbösről a nagyon ingerültre, és ok nélkül tudok agresszív lenni olyan emberekkel is, akikkel amúgy nem akarnék:(

Baromira paranoiás vagyok olyan szempontból is, hogy ok nélkül féltékeny vagyok nőkre a párom környezetében, persze ezt igyekszem elfojtani, de olyan szempontból is, hogy olyan, mintha TUDNÁM, hogy pletykák keringenek rólam, pedig semmi bizonyítékom nincs.

Már lassan az is teher, hogy elhagyjam az ágyat, vagy a házat, rossz emberek között lenni, nem akarom, hogy megszólitsanak, a telefont se merem felvenni, utálok vásárolni és emiatt másokhoz szólni.

Néha nagyon álomszerű érzésem van, őrültnek gondolom magam (ez leginkább a pánikolások alatt fordult elő), és mintha fejbecsapna egy önkívületi érzés... van, hogy úgy viselkedek, ami egyszerűen nem rám vall, és tudom, hogy nem kéne azt tennem vagy mondanom, de mintha a testemet ez nem érdekelené. Gyakran van bűntudatom úgy kb minden miatt.


Meg persze testiek is... önbántalmazó tettek (vágás, ütés, égetés... volt már, hogy munkába indulás előtt vagdostam magam, hogy elvonja valami a feszültséget)

Függőségeim vannak, napi szinten füveztem (mindig elalvás előtt, hogy tudjak aludni), mióta nincs nálam fű, leginkább dohányzok.

Nyomó mellkas és has érzetem van, mintha rám nehezedne valami.

Mostanság étvágytalanság, napokon át alig eszek, utána aztán néha rámtör egy falási kényszer, de az elmúlt két hétben emiatt 3-4 kilót fogytam.

Fulladásérzés (tudom, hogy kapok levegőt, de pánikba esek, hogy nem érzem, mintha nem jutnek levegőhöz)

Nagyon gyorsan dobog a szívem (nyugalmi állapotban 100as a pulzusom), és ha ezt észreveszem, megijedek, még feszültebbé válok...

Nehezen alszok el, alvás közben felkelek, nehezen alszok vissza, nem pihenem ki magam, gyakran álmodok rosszat, vagy olyat, amit nem értek, és ez frusztrál.

Nem tudok megmaradni egy helyben, járkálok, dobolok, ropogtatom a nyakam, tornáztatom magam, nézegetem a telefonom, vakargatom magam, rágom a körmöm vagy a szám

Remegek. És engem ez megijeszt, hogy csak úgy vagyok, ránézek a kezemre, és... mintha vacognék, csak nem fázok.

Stresszhelyzetben gyakran rámjön a sírásinger, vagy el is sírom magam.


A társas kapcsolataim is elég gyökerek, nagyon rá tudok mászni úgy emberekre érzelmileg, hogy közben nem merem őket közel engedni. Nem tudom jól leírni. Igazából azt se tudom, tudnék-e még mit írni, vagyis persze tudnék, de ezt se volt épp egy sétagalopp. Holnap terveztem elmenni orvoshoz, végre veszem a bátorságot, de félek, hogy ezzel is megint kudarcot vallok:(



2018. jún. 7. 22:18
1 2
 1/15 Bea1981 válasza:

Én is voltam ilyen helyzetben. Frontint szedtem. Nem is volt változás töle. Volt ez szar kapcsolatom ami miatt lett ez. De vége lett és újra kezdtem az életet. Találtam új társat és boldog voltam nem volt semmi bajom. Nem kellett se gyógyszer se orvos. A lelki problémád megoldodik és rátalálsz a boldogságra minden megszünik.

:)

2018. jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom nem foglalkozol azzal, mit és mennyit eszel. Napra se mész ki, és nem mozogsz, mint általában a depressziós betegek. Pedig gyógyszerek helyett az egészséges életmód csodákat tud tenni.
2018. jún. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Van boldog párkapcsolatom. Ideig óráig jó, hogy vele vagyok, de aztán jön megint a fekete leves.

Úgymond jól táplálkozom mert étteremben dolgozok, és változatosan és egészségesen főznek ott. De alig eszek mert nincs etvagyam szóval ezt bukhatom. Napot látok mikor megyek munkába de persze ott egész nap benn vahyok és este jövök. Bár az estét jobban szeretem, nem olyan nyüzsgő. Szabadnapjaion igyekszek kimozdulni, de ez kicsit kín, legszivesebben egész nap otthon feküdnék.

2018. jún. 7. 22:38
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Legalább D-vitamint, magnéziumot és omega 3-at kezdj el szedni. Hétvégén napozz, és kezdj el tornázni vagy még jobb a jóga. Hidd el, jobban fogod érezni magad.

(egy volt depressziós/vagdosós)

2018. jún. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szedek mindenféle vitamin komplexumot.ha ezen múlna a lelki egészsegem, kb a világ legboldogabb embere lennék..
2018. jún. 8. 01:01
 6/15 A kérdező kommentje:
És igen, a sportolást is kipróbáltam már. Ideig óráig jó, ha jó éppen, de nekem annyira sose volt öröm fáradásig sportolni
2018. jún. 8. 01:02
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Az éttermedet nem ismerem, de én még nem voltam olyan étteremben, ahol nem használtak étolajat. Lehet, hogy vannak náluk egészséges ételek, ettől még ehetsz ott is csupa (számodra) egészségtelen ételt.
2018. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Most komolyan szeretnéd bemesélni nekem, hogy az olajos étkezés miatt van ez?

El se tudom képzelni, egyesek hogy találnaj ebben összefüggést, és hogy akkor szerintük miért nem érzi kb az egész világ azt mint én.

2018. jún. 8. 14:12
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Allergiától is lehetnek a problémáid. Endokrinológushoz is menj el!
2018. jún. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Háziorvos mondhat valamit, de ez nem az ő szakterülete, nem mérvadó mit mond.

A "majd az egészséges életmód meg a vitaminok meggyógyítanak" típusú hozzászólásokat nem kell komolyan venni. Fontos dolgok de semmi olyat nem csinálnak ami a depresszió biológiai hátterére hatással lenne.


Fontos hogy jó szakemberek kezébe kerülj. Amit leírtál az gáz nem terápia. A tünetek meg enyhülnek/megszűnnek ha jól beállítják a gyógyszereid. Ez persze nem jelent gyógyulást. Egy jó terápia során meg fel lehet tárni mi a baj a tüneteken túl.

2018. jún. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!