Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normálisnak nevezhető az,...

Normálisnak nevezhető az, hogy egyáltalán nem szeretek élni 20 évesen?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, és annyira nincs miért éljek, hogy szívesen meghalnék bármelyik pillanatban. Nagyon régen tudtam úgy igazán örülni valaminek, rengeteget alszok mert olyankor legalább nem ezen a világon vagyok, hogy úgy mondjam.

Volt már többször, hogy majdnem elütött egy kocsi, és míg a sofőr kiszállt, hogy: Úristen, minden rendben van-e? Ne haragudjak, addig én arra gondoltam, hogy bár ütöttél volna el.

Öngyilkos viszont nem merek lenni mert katolikus vagyok, Istenben is hiszek, és tudom, hogy ez nagyon nagy bűn.



2018. jún. 10. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözöllek az y és z generációs fiatalok világában.
2018. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Te nem istenben hiszel hanem rettegsz egy fogalomtól amit állítólag tilt egy öreg szőrös lidérc...
2018. jún. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nevezzük ahogy akarod. Lényeg, hogy nem merem megtenni. Talán pár év múlva ha semmi sem fog javulni még rosszabb lesz akkor nem fog érdekelni ilyesmi.
2018. jún. 10. 22:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez gondolom költői kérdés, mert nyilván nem normális.

Jó lenne szakértő segítségét keresned, gondolok itt például egy pszichoterápiára.

2018. jún. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Bár cserélhetnék egy katonával a világháborúból...

Ők meg mind élni szerettek volna.

2018. jún. 11. 08:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Most ez rá a válasz? Én komolyan beszélek, ha kell ajánlok pszichoterápiás intézményt is. Én sem gondoltam hogy segít, de segített valamit mégha nem is rakott helyre mindent. Jobb esélyeid vannak úgy mint egyedül.
2018. jún. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Miért nincs miért élned? Éljél azért, hogy megmutasd magadnak és Istennek, hogy helyt tudsz állni az életben. Pl. keress munkát, s tartsd fenn magad. Családalapítás is cél lehet. Mi a probléma?
2018. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elegem van már mindenből, szerintem nem vagyok elég erős. Magamban sem hittem soha, és nincs olyan, ami vigasztalni tudna. Gyerekkorom óta minden megváltozott. Az egyetem sem megy valami nagyon könnyen, nem is tudom mi lesz velem ha vége lesz, lediplomázni csak sokára fogok tudni. Megkapok mindent, vagy az extrákért mint az új telefon, benzin autókázni megdolgozok. Mégsem ad semmi pluszt, úgy ahogy a hobbi sem. Nagyon hiányzik régóta egy barátnő, de az sosem sikerült még. Nyilván nem véletlenül. A sikertelenségem a lányok terén is a személyiségemnek tudható be, egyáltalán nem a külsőmnek. Legbelül úgy érzem, hogy ez a túlzott szeretethiány változtatott ilyenné.

A múlt éjjel is felültem apa motorjára, ami nem egy kis gép és tényleg semmi félsz nélkül mentem, mivel semmi forgalom sem volt, így másokat nem veszélyeztettem.

Annyira nem nézem semmibe az életemet, hogy nem is értem van aki miért félti annyira. Ha vége lesz akkor vége lesz.

2018. jún. 12. 18:00
 9/10 A kérdező kommentje:
Annyit kell szívni ebben az életben meg annyi baj lesz később, hogy meg sem éri azért a kevéske jóért, amik nekem már nem is tűnnek jónak, bár kinek mi a jó, nézőpont kérdése.
2018. jún. 12. 19:03
 10/10 anonim ***** válasza:

„Az egyetem sem megy valami nagyon könnyen, nem is tudom mi lesz velem ha vége lesz, lediplomázni csak sokára fogok tudni.”


És olyat tanulsz ami érdekel, és piacképes is a dolog?


Nézd meg ezt a videót, jól gondolod, hogy az öngyilkosságot nem díjazza Isten:

Tamara Laroux Shot Herself, & Went to Hell, Then to Heaven and BACK!!

https://www.youtube.com/watch?v=HGQDkCi-OIY


Hálát adhatsz pl. azért Istennek, hogy nem éhezel, van hol laknod, van családod, még egyetemen is tanulhatsz, egészséges vagy, biztonságos országban élsz, stb.


Ha elakadtál, kezdj el szellemileg keresni, szellemi megoldást találni. A hit mélyebb megismerése, megértése jó út az életerő, küzdeni tudás megerősítéséhez.

2018. jún. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!