Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le a vagdosásról?

Hogyan szokjak le a vagdosásról?

Figyelt kérdés
Nem vagdosom magamat durván és tudom hogy nem normális. [link]

2018. jún. 13. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attol hogy nem melyek, nem mondanam, hogy nem durva. Pszichoterapia kellene, maskepp nem fog menni. Kitartas!!
2018. jún. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tényleg nem megy szakember nélkül. és hidd el, ezt tapasztalatból mondom. ha szeretnél komolyabban beszélni a témáról, írj privátot. 20/N
2018. jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz de nem nagyon segít :(
2018. jún. 13. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:
mert ő nem a neked megfelelő pszichológus. szakember és szakember között ég és föld a különbség. a régi nekem se segített, az új már annál inkább. nyilván megváltoztatni az egész életem nem tudja, de egészen más megvilágításban mutatja meg előttem a dolgokat, olyan összefüggésekre világít rá, amikre magamtól talán sosem jöttem volna rá+segít előtérbe helyezni egy kicsit az egómat, hiszen a vagdosás fő oka az, hogy az ember semennyire se tiszteli magát, sőt...
2018. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

ezt a megoldást egy másik kérdés alatt találtam még régebben, amikor le akartam szokni. nekem tényleg jól jött.

most visszakeresem, és kimásolom:


"ez gyerekesnek hangzik, de nekem tényleg bevált: rajzolj egy kis figurát (általában pillangót szoktak, de én utálom őket szóval rókát.. mellékes kérdés:D) a karodra, nevezd el egy szeretett személy után, és vigyázz rá.


ha megvágod magad az alatt az idő alatt, amíg a róka/pillangó/etc rajta van a karodon, a kisállat meghal.


ha magától tűnik el, minden rendben van. (tényleg nagyon gyerekes, viszont ha nagyon nehéz, ez komolyan segít, csak rögzítened kell magadban a szabályt - ha vágsz, meghal)"


sok sikert :)

2018. jún. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5 ös válasszoló köszönöm és kipróbálom :)
2018. jún. 13. 23:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem külső segítsék nélkül sikerült. Csak akarat és idő kell hozzá. 17L
2018. jún. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Én is magamtól szoktam le róla, amikor megcsináltattam az első tetoválásom. Én eleve az érzés miatt vágtam magam, mert jó volt hogy az enyém az irányítás és "érzem, hogy élek". De a tetkó más, fertőzés veszélye is kisebb stb, plusz elérkeztem arra a pontra hgy szégyelltem a vágásokat és cikinek éreztem.

21/l :)

2018. jún. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!