Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Hogyan szokjak le a vagdosásról?

Nem vagdosom magamat durván és tudom hogy nem normális. [link]

Keress kérdéseket hasonló témákban: vagdosás, depresszió, önvagdosás, fiú

jún. 13. 19:15  Privát üzenet  

A válaszok
Attol hogy nem melyek, nem mondanam, hogy nem durva. Pszichoterapia kellene, maskepp nem fog menni. Kitartas!!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont jún. 13. 19:18 Privát üzenet
tényleg nem megy szakember nélkül. és hidd el, ezt tapasztalatból mondom. ha szeretnél komolyabban beszélni a témáról, írj privátot. 20/N

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont jún. 13. 19:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Járok pszichológushoz de nem nagyon segít :(

# 3/8Időpont jún. 13. 19:27 Privát üzenet
mert ő nem a neked megfelelő pszichológus. szakember és szakember között ég és föld a különbség. a régi nekem se segített, az új már annál inkább. nyilván megváltoztatni az egész életem nem tudja, de egészen más megvilágításban mutatja meg előttem a dolgokat, olyan összefüggésekre világít rá, amikre magamtól talán sosem jöttem volna rá+segít előtérbe helyezni egy kicsit az egómat, hiszen a vagdosás fő oka az, hogy az ember semennyire se tiszteli magát, sőt...

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont jún. 13. 19:30 Privát üzenet

ezt a megoldást egy másik kérdés alatt találtam még régebben, amikor le akartam szokni. nekem tényleg jól jött.

most visszakeresem, és kimásolom:

"ez gyerekesnek hangzik, de nekem tényleg bevált: rajzolj egy kis figurát (általában pillangót szoktak, de én utálom őket szóval rókát.. mellékes kérdés:D) a karodra, nevezd el egy szeretett személy után, és vigyázz rá.

ha megvágod magad az alatt az idő alatt, amíg a róka/pillangó/etc rajta van a karodon, a kisállat meghal.

ha magától tűnik el, minden rendben van. (tényleg nagyon gyerekes, viszont ha nagyon nehéz, ez komolyan segít, csak rögzítened kell magadban a szabályt - ha vágsz, meghal)"

sok sikert :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont jún. 13. 23:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

5 ös válasszoló köszönöm és kipróbálom :)

# 6/8Időpont jún. 13. 23:26 Privát üzenet
Nekem külső segítsék nélkül sikerült. Csak akarat és idő kell hozzá. 17L

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont jún. 19. 16:59 Privát üzenet

Szia! Én is magamtól szoktam le róla, amikor megcsináltattam az első tetoválásom. Én eleve az érzés miatt vágtam magam, mert jó volt hogy az enyém az irányítás és "érzem, hogy élek". De a tetkó más, fertőzés veszélye is kisebb stb, plusz elérkeztem arra a pontra hgy szégyelltem a vágásokat és cikinek éreztem.

21/l :)

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont jún. 22. 00:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan szokjak le VÉGLEG a vagdosásról?
Hogy szokjak le a vagdosásról?
Hogy szokjak le a vagdosásról? Muszáj.
Hogyan szokjak le a vagdosásról? Milyen szervezetek/helyek lennének a segítségemre?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!