Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami valós mentális...

Ez valami valós mentális betegség vagy szimplán csak ilyen vagyok?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy ez valami valós, névvel rendelkező mentális betegség, esetleg annak tünete vagy csak ennyire hülye vagyok.

Tehát a helyzet az, hogy több éves barátságoknak, szerelmeknek ok nélkül, minden előzmény nélkül véget vetek, csak mert ráuntam az illetőre. Hülyén hangzik, de eléggé frusztráló, hogy nem tudok egy értelmes emberi kapcsolatot (itt inkább barátira gondolok, mert a szerelemben talán kicsit másképp viselkedek, de arra is ez jellemző néha) kialakítani, mert egyszer csak hopp, gondolok egyet és megszakítom az illetővel a kapcsolatot, minden ok nélkül. Mert "ráuntam" és mert újdonság kell. Talán ez a baj, hogy folyamatosan valami újra, valami jobbra vágyom és sosem jó az, ami van. Nehéz ezt így elmagyarázni, mert így nem jön át olyan jól, mintha ismernétek.

Nem direkt csinálom, nem is bunkózási szándékból, egyszerűen csak elvesztem az érdeklődésem adott emberek iránt.

Ez valami mentális baj, vagy csak változtatnom kéne a viselkedésemen? Próbáltam már, de valahogy nem tudok.


2018. jún. 15. 16:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és nő vagyok, ha ez számít valamit.
2018. jún. 15. 16:17
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy valós mentális betegség.Aljasnak és becstelennek nevezném.
2018. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy aljas lennék, mert nem szándékosan csinálom, nem akarok fájdalmat okozni senkinek. Egyszerűen csak így működök, nem tudok fenntartani kapcsolatot senkivel. (Mint mondtam, szerelmit könnyebben tudok, de azért azt sem olyan nagyon hosszútávon.)

Ezért inkább igyekszem nem kötni szorosabb barátságokat, mert úgyis ez lenne a vége. De így meg olyan üresnek érzem magam.

2018. jún. 15. 17:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsovel ne foglalkozz.

Szerintem ez onmagaban nem mentalis betegseg, de kerdes hogy van-e meg mas is, barmi? Van mas "tuneted"? Szerintem ne aggodj amugy.

2018. jún. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* illetve masodikkal
2018. jún. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem mentalis betegseg. Elvegre az emberek akarjak a valtozast, nem birjak az allandosagot (vagyis fiatalkorban, idoskent mar ez annyira nem jellemzo szerintem), szoval szerintem nincs veled baj.
2018. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!