Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek nem a media es ez...

Szerintetek nem a media es ez a mai felgyorsult vilag generalja ezt a rengeteg depressziost, bipolarist, panikbeteget stb betegseget?

Figyelt kérdés
(Persze orokletes is lehet meg a gyerekkori elmenyek, traumak.)

2018. jún. 15. 21:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%
szerintem egy részét biztosan. nézz körül tumblr-n. rengetegen próbálják a saját életképtelenségüket cukormázba bugyolálni, mert azt hiszik, hogy ha szépnek láttatják a létező vagy beképzelt mentális betegségüket, akkor valahogy nekik jobb lesz. találnak sok hasonszőrűt, akik közül biztosan van, akinek tényleg van valamilyen problémája. ők meg elhiszik, hogy nem velük van a probléma, hanem a társadalom gonosz. ami valamilyen szinten igaz is, de azzal, hogy kihisztizik maguknak, hogy őket máshogy kezeljék, mert jaj a szegény kis lelkük, maximum az a pár ember fogja őket úgy kezelni, ahogy ők akarják, mindenki más (kívülállók) pont le fogják sz-rni, mert nem értik/nem érdekli őket. a végső megoldás úgy is az, hogy ha a társadalomhoz akarnak tartozni (ami akárhogy is tagadják, az ő érdekük is), akkor nekik kell idomulniuk. mert több millió (milliárd) ember nem fog változni 1 kedvéért
2018. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%
régen is voltak "bolondok", csak a média hiánya miatt nem tudtad mennyi, meg többnyire életképtelenségük miatt meghaltak korán
2018. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Az első kettő szerintem félreértette a kérdést.

Igen, szerintem egyrészt a média is okozhatja ezeket a betegségeket. Vagyis főleg az. Gondoljunk bele. Van egy gyerek, aki egy olyan világba születik, ahol nagyon sok mindent a média határoz meg. A gyereknek nem lesz gyerekkora, mert nem tudja értékelni azokat a dolgokat, amit par evtizede tudott volna, ahogy nő, egyre többet szorong, megfelelési kényszere lesz (hiszen mindenhol azt látja, ki mennyire tökéletes, kinek mennyi márkás cucca van és ő is olyan szeretne lenni. Es akkor az instagramot meg a facebookot még nem is említettem, ahol minden ugyanez, csak 10szeresen). És emiatt alakulhat ki szorongásos pánikbetegség, depresszió, stb. Rengetegen tönkreteszik magukat emiatt. És nem, első válaszoló, egyáltalán nem biztos, hogy csak sajnaltatjak magukat, mostanában ez egyre komolyabb probléma. És elég szomorú. Még egy példa: amikor egy fiú meg egy lány (vagy ket lany vagy ket fiu tokmindegy csak igy egyszeru szemleltetni) beszelgetnek mittudomen messengeren, es akkor pl a lany azon hisztizik a baratainak, hogy a srac nem ir vissza mittudomen meddig, meg flegmazik, meg eltunt a tuz snapchaten, nem koveti instan, ilyenek. Amugy mondjuk osztalytarsak es a srac eloben probalna kozeledni, eloben beszelni, de olyankor a lany meg elmenekul, mert azt nem tudja hoy kene. Mert csak a kozossegi média érdekli. Jó, ez eleg szélsőséges példa, de remelem érthető.

Vagy ott vannak a mémek. Amiknek egy része engem nagyon felidegesit. A "tobbiek es en" tipusuak. Mert mindenki azt mondja hogy ja az az "en" vagyok en, igazabol teljesen mindegy mi a szoveg. Az en szemszogembol ez ilyen kitűnni akarás vagy hogy mondjam. Csak közben meg akik ezeket mondjak, ok hordjak a superstart, az adidas sapkat, stb... És jezusom meg rengeteg példát tudnék hozni, de ez mar kicsit elkanyarodott az eredeti témától.

Amúgy én egészséges vagyok mentálisan, csak vannak olyan barátaim, akik nem teljesen, és így elég sok mindent tudok erről szerintem meg jo megfigyelo vagyok.

Szóval ja ez a véleményem.

15/L

2018. jún. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Jaj, elozo valaszolo vagyok(a litania) es kihagytam a bipolaritast.

Abbol van szerintem nagyon nagyon sok mostansag, ha nem is erosen.

Es szerintem nem eleg ra a "bi" hanem nagyon sok polaris.

Igazabol nagyon sok embernek a helyzettol es a tarsasagtol fugg a velemenye es a szemelyisege. Pl egy lany, egy tarsasagban mutatja hogy mennyire artatlan, gyamoltalan, meg kell vedeni, szereny, stb.. egy masik tarsasagban meg nagyszaju, beszologat, tipikus "kemeny csaj". Es az egyik tarsasagban tagadja a masikat. Ami kulso szemlelokent eleg szanalmasan jon at, ha mindket tarsasagban ott vagy. Szerintem ez is a megfelelesi kenyszer. Marmint, ez a ketto tipus amit irtam, mindketto ilyen ideal vagy hogyismondjam. Akit szeretnek ertitek. Es akkor ennek mindenhol, mindenkinel meg akarnak felelni. Ne ertsetek felre, nem szidok senkit, kicsit en is ilyen vagyok, de probalom magam tartani az elveimhez, es egyfele szemelyisegnel megallapodni, de ez nagyon nehez.

Es ha olvasod ezt (tizenevesen) es kicsit nem ismertel magadra (akar minimalisan is) akkor valoszinuleg csak tagadod.

2018. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
#4 jogos, és egyetértek veled
2018. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%

Megint ugyanaz vagyok

Es ne ertsetek felre

Eleg sokszor szukseges hogy a helyzetnek es embernek megfeleloen valaszd ki a szemelyiseged

2018. jún. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
bár igazából szerintem mind a kérdésre válaszoltunk, csak különböző szemszögekből. te rávilágítottál arra, hogyan kelt feszengést a média azza, hogy ideálokat mutat, akikkel azonosulni "kell", #2 felhívta a figyelmet arra, hogy régen is voltak mentális betegek, csak nem "láttál" sokat, mert vagy ismertél olyan embert, vagy nem, ma már csak azt nem látod a világból, amit nem akarsz. én úgy gondolkodtam, hogy a média fals képet is fest valamennyire, azzal, hogy magaslatokba emelnek mentális problémákat, amik sokszor nem is léteznek, vagy nem úgy, ahogy elhíresültek, stb
2018. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

#8 igen egyetertek (#4,5 vagyok ujra helo)

A media mindent tulromantizal, tulszepit tobbek kozott a mentalis betegsegeket, a halalt is

Es a felgyorsult vilagrol se irtam meg. Lehet hogy amugy senkit nem erdekel a velemenyem, de baromi jol esik leirni.

Szoval

Ehhez is annyi mindent lehetne peldanak hozni jezusom

De mondok egy egyszerut. Valaki a kornyezetedben (aki fontos szamodra)beteg lesz, eltavozik vagy valami. Ha ez suliidoben tortenik, akkor egyszeruen nincs idod foglalkozni vele, gyaszolni stb. Mert ha megteszed, akkor lemaradsz es rengeteg időd eltűnik. Amit manapsag nem engedhetsz meg magadnak. Mert senkit nem erdekel, hogy miert nins idod, oldd meg.

Huh ez nagyon tömör volt de ez a lenyege a velemenyemnek (mar elfaradt a kezem szoval nem fogom kifejteni)

2018. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"magaslatokba emelnek mentális problémákat, amik sokszor nem is léteznek, vagy nem úgy, ahogy elhíresültek, stb"


Pl melyik betegsegeket? Ezzel nem ertek egyet amugy.

2018. jún. 15. 23:22
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!