Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy nem is a gyógyszere...

Manócska1 kérdése:

Lehet hogy nem is a gyógyszerektől hízok?

Figyelt kérdés
39 éves nő vagyok. 14 éves koromban kezdődött kb a betegségem ami szorongásos depresszió. 18 éves koromig kb 65 kiló voltam. Most 83 vagyok. Gyógyszereket kell szednem már életem végéig sajnos. Azt mondják,azok miatt hízok. Szeretnék fogyni. Valaki tapasztalat vagy tanácsot tudtok adni?

2018. jún. 16. 20:47
 1/8 A kérdező kommentje:
hozzátenném hogy 14 éves korom óta szedem a gyógyszereket,sőt akkoriban rengeteget kellett és mégsem voltam kövér
2018. jún. 16. 20:49
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Gyógyszerekben minimális kaloria van. Max lehetnek benne olyan anyagok amik fokozzák az éhségérzetet, de az ételtől hízol akkor is. Pl. a legtöbb anorexiás is szed depresszióra gyógyszereket mégis vékonyak...
2018. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
De, a gyógyszerektől hízol. Pontosabban a kajától, amiből a zsírt a gyógyszerek megkötik az idegrendszered számára. Az "élete végéig szedni kell a gyógyszereket" szöveg egy oltári nagy hazugság! Én olyan súlyos depressziós, +pánikbeteg+ szorongásos+PTSD-os voltam, hogy 4 hónapig a lakásból nem mertem kimenni (40/F vagyok!), most meg semmi bajom. A trükk az, hogy a gyógyszereket egyéb, agyat építő, vidámító dolgokkal kell helyettesíteni (sport, hobbik, barátok, alkotás, stb), és a legális drogokat lassan csökkentve elhagyni.
2018. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Én is az utolsó hozzászólóval értek egyet. GAD-ból és depresszióból gyógyultam meg. Én sem tudtam a lakást sem elhagyni több, mint fél évig. Nem tudom mit szedsz, de vannak olyanok, amelyek erős étvágyat csinálnak.
2018. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Persze, hogy nem a gyógyszerektől hízol, azoktól nem is lehet. Én is szedek antidepit 9 éve, 3 kg-mal vagyok több összesen.
2018. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, rivotrilt,seroguelt és olwexiát szedek
2018. jún. 17. 08:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mindig csak az orvossal egyeztetve változtass a gyógyszerszedésen!


Lehet, hogy nem segít, de leírom amit én tapasztaltam.

Mániás depressziót állapították meg nálam 5 éve.

Kaptam többféle gyógyszert, köztük volt az Általad említett Seroquel is.

Gyógyszerszedés előtt 65 kg voltam.

A rendszeres gyógyszerszedés MIATT két évvel később 90kg !!! lettem.

Ekkor orvosom tudtával, de ellenzésével fokozatosan elhagytam a gyógyszereket.

Így Fél év múlva 75 kg voltam.

Viszont elöjöttek a panaszaim, így kénytelen voltam ismét gyógyszert kapni.

Kezelőorvosom szerencsére megértette, hogy nekem nem a gyógyszerszedéssel van bajom, hanem azzal, amit okoz, hogy aktív felnőttként ennyire elhízott és lomha legyek.

Jelenlegi gyógyszerekkel 80-82 kg vagyok, de évek óta tudom tartani a súlyom ( míg a Seroquel,Ketilept, Kventiax- mind a három kvetiapin) + más gyógyszerek mellett folyamatosan ment fölfelé a súlyom.

A hízásért azért a gyógyszereket okolom mert az étkezési szokásaimon és a mozgásmennyiségen nem változtattam.

2018. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2018. jún. 20. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!