Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miről lehet felismerni, ha...

Miről lehet felismerni, ha valaki nárcisztikus?

Figyelt kérdés

2018. jún. 20. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű nekem 13 évbe telt mire rájörtem :-(

Az alapokat megtalálod a neten egy nagyon jo blogot tudok ajánlani chezdubarry

2018. jún. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Önmagát fényező, megbízhatatlan, manipulatív zsarnok.


Kezdetben azt hiszed, hogy ő egy Isten veled. Később rájössz, hogy ez csak egy álarc volt, hogy magához láncoljon, kihasználjon. Kerüldd az ilyeneket, mert nem jól jössz ki belőle.


Ugyanúgy, mint a pszichopata. Nem érez (csekély empátia, de azt is magára fordítja), nem tanul a hibájaiból. Elhárítja a felelősséget másra, mivel ő tökéletes. (Ha valaki megkérdőjelezi a hibátlanságát, dühbe gurul. Kritikát képtelen elviselni.) Szóval, neki nem lehetnek hibái. Több személyiségzavar is keveredhet egymással. Létezik nárcisztikus borderline vonásokkal vagy fordítva. Egy jó pszichiáter tudja ezt kideríteni. Mindenesetre ezek az alap kövei, ha valaki nárcisz.

2018. jún. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennek sosem lesz vége?
2019. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy alapvetően szinte mindenkinek van valami mentális problémája. Nem sok olyan ember van a világon, akire ne lehetne ráhúzni egy-egy pszichológiai "betegséget". Alapvetően szerintem elég káros, ha valaki azt keresi mindig a másik emberben, hogy hú most így viselkedett, akkor ez pszichopata, nárcisztikus, mittudomén. Ez egy megbélyegzés.
2019. júl. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!