Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, amikor az embernek...

Van olyan, amikor az embernek már jogos lépés az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Elegem van az életből. Az életem sz*r. Sajnos nem tudom más jelzővel illetni. Üres, tartalmatlan, teljesen be vagyok korlátozva, egy senki vagyok. Előre látom a jövőmet, ahogy valami borzasztó munkahelyen sínylődök, mondjuk valami gyárban például (ahonnan úgyis kb. 1 hét után elküldenének, múltbéli tapasztalataim alapján...), egy albérleti szobában, vagy inkább valami kis lyukban vegetálok (mint ahogyan most is...), és nem akarom ezt tovább csinálni. 23 éves vagyok, buta, ronda, szűz (még csak csókolózni sem csókolóztam soha), meleg és bárminemű munkára kb. képtelen. Komolyan, eddig mindenhonnan elküldtek. Ahol most dolgozom éppen, az valami borzasztó... Éjszakai portás vagyok, hivatalos munkaviszony nélkül. Innen is csak azért nem küldtek eddig még el, mert nem is nagyon kell csinálni semmit a felügyeleten kívül. Közben pedig egy kis lyukban vegetálok, amiért kidobhatok havonta 60 ezret az ablakon. Szánalmas. Gyerekként és tinédzserként mindig az iskola lúzere voltam, aztán az egyetemé is kb., amit emiatt ott is kellett hagynom egy félév után. Azt hittem, hogy vinni fogom valamire, hogy majd én megmutatom mindenkinek, hogy értékes vagyok, de sajnos minden egyes évvel, és lassan már nappal rá kell jönnöm, hogy ez nem így van. Az élet arról szól, hogy vannak szerencsések, akik mindent megkaptak, vannak erősek, akik jó képességekkel, és adottságokkal születtek, és mindent képesek voltak kiharcolni maguknak, és vannak a selejtek, mint én, akik takaríthatják a szart a másik két előbbi csoport után, vagy fogják magukat és bevégeztetik azt, amit a természet rég elrendelt nekik. A kegyes halált. Ugyanis a halál bizonyos embereknek nem tragédia, nem rossz, hanem egyenesen megváltás. Nekem az lenne, az lesz. Voltak-e álmaim? Persze. Csakhogy számomra elérhetetlenek. Nem akarom ezt a szánalmas életet tovább folytatni. Meg fogom ölni magam. Szeretnék segítséget kérni. Ha valaki még így gondolkodik, akkor annak szívesen várom a válaszát! Fogjunk össze együtt, és vessünk véget a szenvedésnek!

2018. jún. 21. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Velem beszélhetsz erről. A rohadt érzelmizsaroló apám miatt vannak öngyilkossági gondolataim.
2018. jún. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Ezt nem mondhatod komolyan! Az öngyilkosság sohasem jogos lépés!!! Fiatal vagy, egyszer majd túllépsz a nehézségeken, megtalálod a társadat, és majd csodálkozni fogsz,hogy miért is akartál meghalni. Ha nem változik a hangulatod hamarosan, keress fel egy pszichológust! Ő segíteni fog. Mások láb nélkül, kar nélkül, lebénulva is küzdenek az életben maradásért. Te egészséges vagy, és van valahol egy ember, aki csak rád vár, és csodálja majd a benned rejlő értékeket. Csak még nem találtatok egymásra... Légy türelmes! Fel a fejjel! Te is értékes ember vagy, hidd el!
2018. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Kb 17 éve várok én is arra a bizonyos társra, már 37 vagyok azóta.... Az van kedves kérdező, hogy az én meglátásom szerint aki jogosan öli meg magát az max egy haldokló ember, pl egy rákos akinek van 1, 2 hónapja hátra és az orvosk lemondtak róla, nem kap kemót se műtétet, csak fájdalom csillapítót. Nah ő elgondolkozhat azon hogy akar e kínok között meghalni vagy nem. Az hogy sz.arok az letminőségek, nem tudom mennyire lehet indok, mert változhat, persze azért tenni is kell. te valóban fiatal vagy, tanulhatnál, próbálkozhatnál más, olyan munkákkal ami érdekl is. vagy belenyugszol idővel abba hogy ez van. Én ezt tettem, nekem sem az volt az álmom amint most élek, családom sem lett, mert semmi nem jött úgy össze ahogy szerettem volna. átmentem ezen a dilemán én is, segítség nélkül jöttem rá, hogy lehet máskp is az életet felfogni. Vannak kisebb hobbik, amiket szeretek csinálni, valamit kell találni ami szórakoztat. De amíg így leírod magad em lesz pozitív változás és társad sem lesz mert ez nagyon lerí egy emberről ha nem érzi jól magát a őrében. Én is azt tudom mondani ha nagyon nem jó így menj el tb alapon pszichológushoz, hátha tudsz vele úgy beszélni hogy meg is tud érteni. De igazából ez hosszú folyamat lesz, de én azt mondom ne add fel!
2018. jún. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

De ez fura egyébként, hogy "elvárás" az embertől, hogy jól érezze magát. Nagyon fura...

Ugyanis az ember jó társaságban jól érzi magát. Ha melletted valaki nem tudja jól érezni magát, nem biztos hogy benne a hiba...

Pl a neten én is búval töltött vagyok, mivel lehangolóak az emberek. Ha barátaimmal beszélek rengeteget viccelődünk, akár órákig nevetünk.

Itt a neten szokták írni a lányok, ha panaszkodom, hogy nincs barátnőm és arra vágynék: "Kinek kellene olyan aki panaszkodik?"

Persze amikor szeretett egy lány sosem panaszkodtam, csak jól éreztem magam. De oda is kell a szeretet és a jó társaság, hogy ne legyen az ember bánatos.

Innentől kezdve amikor lányt keresek sosem elvárás, hogy jól érezze magát alapból. Majd velem érezze jól, más nem kell.


Szóval ha valaki azzal az indokkal nem akar veled ismerkedi, hogy "nem beszélek bánatos emberekkel", az jobb is ha nem beszél veled. Fejletlen az érzelmi intelligenciája, a tiéd meg a történtek után valószínűleg fejlett.

2018. jún. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen lényegében ugyanezt elmondhatom magamról, annyi különbséggel hogy volt már kapcsolatom. De az is balul sült el, egy trauma az egész azt kívánom bár soha ne mentem volna bele abba a történetbe. Rendszeresen vannak szuicid gondolataim, még van annyi lélekjelenlétem hogy elkerüljem. Általában lefekszem aludni vagy bepiálok ha érzem hogy kezdek elborulni de nem tudom meddig működik ez.
2018. jún. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Nagyon sajnálom, teljes mértékben megértelek. Én sem akarok már élni. Pedig még nagyon az elején vagyok, viszont egyre kevesebb az energiám, fáradok a sok szenvedés által. Szívesen beszélgetek veled. Ha szeretnél, írj.

18/L

2018. jún. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

nagy elszomorodtam miközben olvastalak :( és is csak kínlódok az élettel. szerencsére van egy kortársam és egyben munka társam és barátom akivel úgy érzem hogy hasonlóan szenved mint én. az alkoholista apám és a gyerekkorom óta skrizonén anyám miatt nagyon erős szorongásaim vannak szociális fóbiám és semennyi önbizalmam. néha úgy érzem nekik kellet volna meghalniuk amiért ilyen szörnyű szülök voltak és azok még most is.

23/f

2018. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Sziasztok!

Látom nem vagyok egyedül, aki ilyen jellegű problémával küzd, szívesen beszélgetek bárkivel, úgysincs kivel megbeszélnem ezt.

2018. jún. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Akkor jogos az öngyilkosság, ha nincs lehetőség semmi értelmeset csinálni-de ilyen nem létezik, csak látni kell a lehetőséget.
2018. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9%

Kuldj 1 kepet magadrol vagy add le facedat es mondok velemenyt.

Nagyon jo psihologus vagyok, sokaknak segitettem mar.

Van remeny es SOSE ADD FEL CSAK AKKOR JUTHATSZ ELŐRE ÉS AKKOR DE CSAK AKKOR ELOBB UTOBB SIKERES LESzel.

Udv

2018. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!