Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sürgős! Hogyan segítsek egy...

Sürgős! Hogyan segítsek egy depressziósnak?

Figyelt kérdés
Az a baj..igazából én vagyok a baj. Elcse*tem. Tudtam, hogy az egyik jó barátom depressziós. Elég nehéz eset. És eddig azt hittem jó hatással vagyok rá de nem! Kiderült, hogy minden olyan dolgot mondtam amit egy depressziósnak nem kéne. Jót akartam de rosszat tettem. Akartam vele találkozni és megünnepelni a szülinapját. De mondta, hogy utálja a szülinapját stb. És én kérdezgettem, hogy miért ez jo dolog stb. És mondta nekem, hogy semmi közöm hozzá. Ideges lettem és rá vágtam hogy igaza van nincs semmi közöm! Nem kellett volna. Letiltott. Tudom, hogy végig óvatosan kellett volna beszélnem. Behitettem magamnak, hogy megértem amit érez. És sajnos már késő de felvilágosodtam. Nem akarom elveszteni de nem tudom, hogy írjak neki vissza. Mert mostmár teljesen tisztában vagyok azzal, hogy eddig mit csináltam rosszul. Szeretnék tényleg segíteni és nagyon sajnálom, hogy eddig nem néztem utána. Kérlek segítsetek, hogy kezdjek vele megint beszélni, hogy ne érezze azt, hogy megsajnáltam vagy valami.(nyelvtanért elnézést)

2018. jún. 21. 23:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Depresszió ellen jót tesz a társadalomból való átmeneti kivonulás, kirándulás az érintetlen természetben, a vadonban. A vele járó mozgás némi boldogsághormonokat is termel. Persze rábeszélni valószínű nehéz erre egy depresszióst, hisz nincs kedve kimozdulni. De mikor már benne van az "ősvadonban" akkor gyökeresen megváltozik minden.
2018. jún. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!