Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem szeretek élni, de meghalni...

Nem szeretek élni, de meghalni sem akarok?

Figyelt kérdés
Több éve ugyanazok az érzések keringenek át rajtam. Pánikbetegségem szociális helyzetekben előjön. Előttem a munkakeresés is és mindentől csak rettegek és nem akarom csinálni. Belül gyereknek érzem magam. Ugyanakkor nem látom értelmét a létezésünknek. Sok dolognak sem. Ha valakit nagyon megszeretek, előbbutóbb féltékeny leszek rá és vagy ellököm magamtól, vagy hasonlók történnek. Ostobának érzem magam erre a világra. Mindent megunhatónak tartok. Amit meg szeretnék elérhetetlennek. Vagy nem is szeretnék úgy nagyon semmit. Nehezen törődök bele, hogy ez az élet rendje, hogy dolgozzunk 8 órában, aztán utazni is kell. Nem tudom van e miért. Egyszer úgyis vége. Vagy 6éve visszatérő gondolatok ezek. Elkezdek spirituális életre térni, aztán elgyengülök és elkap a nihilizmus és a mindennek értelmetlensége. Néha elég egy lehülés és előtte való napokban kezelhetetlenek az érzelmeim. Egy hullámvasút az egész kedélyállapotom. Folyamatos fáradtság... Úgy érzem, hogy a lelkem rossz világba került. Meg szeretnék halni, de ugyanakkor nem. Lehet ez az egész csak egy próba, hogy ide raktak? Miért élünk egyáltalán? Minden egymásra épül és kiszolgáltatva élünk. Elmerülünk a saját kis apró örömforrásaninkban. A legtöbb ember meg már tényleg csak elmerül és nem is jut a felszínre vissza, hanem géppé változik. Nem tudom... Lehet csak álmodom.

2018. jún. 22. 01:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Welcome to the club!
2018. jún. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

jól érzed, messze nem ez az élet rendje. ez a mókuskerék amit te is írsz nem lehet a létezés lényege. jó a vonal ha elkezdesz a spiritualitás irányába fordulni, bár megkaptuk a materialista képzést, abban valahogy inkább látom az értelmet h az ember alapvetően szellemi lény, képes teremteni, célja a fejlődés, ez a földi létezés csak egy állomás, és amúgy sincs se múlt, se jövő, az ember időtlen.

meditálással sok mindenre rá lehet döbbenni ha sikerül eljutni odáig hogy teljesen kizársz minden gondolatot és levetkőzöd az egód(nekem ez még sosem sikerült).

szóval ja... ha akarsz ilyenekről beszélgetni dobj egy privit

2018. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!