Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öndiagnosztika: mentális...

Öndiagnosztika: mentális betegség vagy személyiségzavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehet a magyarázatom kissé hosszú lesz és irreális, de szeretem kiírni magamból a dolgokat. Jártam már pszichológushoz régebben, de nem tudtam neki kellőképpen szavakba önteni, mi is a probléma, ráadásul teljesen más kérdéseket tett fel és nem találtuk meg a közös nevezőt, így egyszer csak nem mentem többet.


A külvilág szerint én egy kiegyensúlyozott és nyugodt ember vagyok, de igazából csak megtanultam ezt a fajta mechanizmust, hogyan viselkedjek normálisan és barátságosan, még ha valami bajom van, akkor is.


Két fajta hangulatom/korszakom szokott lenni. Régebben hosszú ideig depressziós voltam, vagdostam magam, nem találtam kiutat. Aztán rájöttem, hogy vannak erényeim, amik másnak nincsenek és amióta ez megtörtént időnként nagyon magabiztos vagyok, lenéző, sőt, talán már-már szociopatikus, egyszer még fel is jelentettek a rendőrségen, de ez nem tartozik most szorosan ide. Máskor viszont együttérző, másokat is magamat is sajnálom, nyomorultnak, szerencsétlennek érzem magam és hogy nincs helyem a világban, mert nincsenek közeli szeretteim (ami nem igaz, az utóbbi időben sok ismerőst és barátot szereztem, amikor épp olyanom volt).


Ja és végezetül:dohányzom, időnként iszok és igencsak felelőtlen, önpusztító is tudok lenni, vagy azért, mert annyira boldog és gondatlan vagyok, vagy pedig az ellenkezője. Továbbá szoktak lenni olyan semleges, normális tényleg kiegyensúlyozott időszakaim is.


Ti mit gondoltok erről? Veletek is szokott lenni hasonló? Már konkrétan felnőtt vagyok, nem hiszem, hogy holmi egyszerű hangulatingadozás és nem, szerelmes sem vagyok.



2018. jún. 22. 20:43
 1/4 Kis István Balázs ***** válasza:
Ne diagnosztizáld magad. Menj el orvoshoz és ő majd megmondja.
2018. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet fura hogy ezt kérdezem de mik azok az erények?
2018. jún. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, nekem ez bipoláris zavarnak tűnik:(
2018. jún. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is bipoláris zavarnak mondanám (tudom milyen, nekem is van), nem pedig személyiség zavarnak, hisz az teljesen más

A bipoláris zavar pont kétféle hangulat váltakozásáról szól, független időközönként, nem lehet behatárolni mikor jön egy jobb időszak után a rosszabbik, vagy fordítva

A személyiségzavar viszont teljesen más, már a wiki is kitud segíteni valamennyivel

2018. jún. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!