Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok?

Skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés
Októbertől január közepéig havi szinten 2x-3x nyomtam party drogokat és emelett igen komoly depressziom volt ami kb most ért véget szóval elég huzamos volt.Januar óta érzem,h valami nagyon nincs rendben velem.A drogokat abba hagytam viszont ezt piaval helyettesítem ami gondolom ha nem is annyira mint a drog de ennek is köze lehet hozza.Eleinte azt vettem észre,h nem tudok aludni és ingerzavaraim vannak (ez volt 3 hónapig) és most vagyok azon a szinten,h nap közben nem de mindig lefekvesnel amikor lecsukom a szememet hangokat hallok illetve képeket látok.Nem tudom eldönteni néha másnap h mi volt alom és mit csináltam (ez kisebb dolgokkal szokott előfordulni).A buszon nem bírok utazni úgy érzem mindenki engem figyel és vannak para rohamaim (nem jutt eszembe a megfelelő szó rá) amikor elkap a teljes félelem és legszívesebben kifutnék a világból.16 éves vagyok és érzem,h ez max hetekig mehet meg mert nagyon nem bírom már és rettegek h lesz egy gyengébb pillanatok mikor csinálok valami hülyeséget.Kerjek segítséget vagy ebből egyedül is ki lehet e jönni? Természetesen nem fogyasztok alhoholt se semmit egy büdös jó ideig..

2018. jún. 23. 04:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve ez a skizofréniat teljesen el lehet tüntetni mármint ugye nem kell ezzel együtt élnem?
2018. jún. 23. 04:42
 2/9 shyzx24 válasza:
46%

skizofrénia (schizophrenia) tünetei nagyfokú változatosságot mutathatnak. A beteg időről időre különbözőképpen viselkedhet. Néha nagyon izgatott vagy zaklatott lesz, máskor egy transzszerű állapotba kerülhet, megint máskor pedig mozdulatlan, válaszképtelen állapot alakulhat ki (catatonia), ám az is előfordulhat, hogy az idő nagy részében teljesen normálisan viselkedik. Téveszmék - nem a valóságból táplálkozó személyes hit, például paranoia (követnek valakit, összefogtak valaki ellen) vagy nagyzásos téveszme. Bizarr téveszmék - például valaki azt hiszi, hogy marslakók szabályozzák a gondolatait. Hallucinációk - nem létező dolgok észlelése, például képzeletbeli hangokat hallása. Inkoherencia (összerendezetlenség) - logikátlan gondolatok. Érzelemmentesség, vagy nem megfelelően kimutatott érzelmek. Folyamatos olyan érzés, hogy valaki figyeli. Munkahelyi, illetve társasági helyzetekben nem megfelelő viselkedés. Társasági izoláció. Problémák a személyes higiéniával. Ügyetlen, koordinálatlan mozgás.


ezek a tünetei , am had kérdezzem már meg 16 évesen mi a f**** bajod van a világgal h a drogok hoz nyúltál? élned kellene az életed! iskolába járni , csajozni ! e helyet be vagy depressziózva , kérj orvosi segítséget , ebből egyedül nem fogsz kimászni , ha még sem akkor előbb utóbb öngyilkos leszel ! sok sikert , ne add fel , jobbulást

2018. jún. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyorsan szakemberhez! Ne te találd ki diagnózist. Hol a szüleid?
2018. jún. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyes kábítószerek kiválthatnak tartós vagy átmeneti pszichotikus epizódokat, növelik a skizofrénia kialakulásának esélyét főleg olyan személyeknél akiknek alapjáraton is voltak pszichés problémáik.

Nem mondanám biztosra hogy ez skizofrénia, de mindegy is én mit mondok csak szakember diagnosztizálhat, hétfőn kérj időpontot ambuláns rendelésre hogy miharabb segíteni tudjanak.

2018. jún. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Óóó, ajjaj... valami gyógyszert nem szedsz? Mert annak is lehet ez mellékhatása.
2018. jún. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most lesz 1 éve h a szüleim illetve a húgom és bátyám meghalt egy autóbalesetben.Nyilvan minden okom megvolt rá,h boldog legyek :D
2018. jún. 23. 11:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Semmilyen gyógyszert nem szedek és akkor kerek időpontot minél hamarabb..
2018. jún. 23. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Akinek van egy kis tapasztalata az tudja hogy aki kábítószerhez nyúl annál legtöbbször komolyabb problémák vannak háttérben, és ezek életkortól függetlenül fennállhatnak. A többiekkel meg ne foglalkozz. A terapeutád se fog ítélkezni. Ha ellenállhatatlan öngyilkossági gondoltaid lennének vagy más miatt éreznéd hogy SOS a helyzet, tudod hívni a kék vonalat, vagy kérheted vegyenek fel osztályra pszichiátrián.
2018. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom, ami tortent veled, es kitartast!!

Lett azota valami eredmeny?

2018. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!