Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió+nyelvtanulás:...

Depresszió+nyelvtanulás: hogyan megy nektek?

Figyelt kérdés

unipoláris depivel hogyan lehet eljutni a középfokú nyelvvizsgáig?


a rendszeres, napi nyelvtanulás borzasztó nehéz, rengeteg energia, koncentráció, kitartás, pozitív gondokodás és munka kéne ahhoz, hogy sikerüljön.


én általában túl fáradt, dekoncentrált, energiahiányos, búvalbszott vagyok ehhez az egészhez.



2018. jún. 23. 08:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akkor ne csináld, ennyi. Ha nincs hozza motivációd akkor minek?
2018. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Kezeltetni kéne a depressziót inkább.
2018. jún. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Ha nincs hozza motivációd akkor minek?"


bakker, nem jó kedvemből szenvedek, munkához, sulihoz kell.

2018. jún. 23. 08:42
 4/14 A kérdező kommentje:

"Kezeltetni kéne a depressziót inkább."


nincs pénzem terápiára, gyógyszert már nem akarok szedni, nem old meg semmit, amíg szedtem még többet aludtam, még nehezebben fogott az agyam.

2018. jún. 23. 08:43
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

A gyógyszer tényleg nem old meg semmit, de muszáj lenne lépni valamit a gyógyulás felé. Hány éves vagy?

Kezelés nélkül egy idő után nemcsak a nyelvtanulással lesznek problémáid, hanem a munkával, de még az ágyból való felkeléssel is. Ha ezt nézzük, akkor teljesen feleslegesen kínzod magad a nyelvtanulással, hiszen utána sem fogsz tudni boldogulni. Egy ilyen súlyos depresszió, ami gátol téged ennyire, nem fog magától elmúlni.

2018. jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

én azt látom, hogy még a nem depis embeek is szívnak a nyelvtanulással, rengeteget panaszkodnak, küszködnek.


figy., ha nincs lóvém rá, nincs kezelés, ez ilyen egyszerű.


hiába mondod, hogy kéne, nyilván magamtól is tudom.

2018. jún. 23. 08:55
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok hozzászólni, hogy hasonló helyzetben voltam. Depisen írtam szakdogát és védtem. Igaz, én 40 éves vagyok és köteleztek a másoddiplomára, mert elvesztettem volna a munkahelyem. Meló mellett pedig teljesen kimerültem. Sikerült. De sajnos esténként ment a nyugtató. Úgymond szakaszosan tanultam. Pl. egy óra tanulás, egy óra pihi. Mert ugye mi sokkal fáradékonyabbak vagyunk. Kitartás!
2018. jún. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Magyarorszagon minden orvosinkezekes ingyenes, ergo menni fog az pénz nélkül is. Ha meg az embernek van egy pici magához való esze, felfogja depressziósan is, hogy vannak dolgok, amiket meg kell tennie. Ha neked nyelvet kell tanulni, akkor csináld. Ha meg nem megy, ne csináld, keress másik munkat
2018. jún. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszi, utolsó.


hasonló módszer próbálok követni.


30 perc tanulás, utána 15 perc pihi.


idegen nyelven képtelen vagyok egyhuzamban többet tanulni, magyarul belefér 60 perc is.


igazából azért is utálatos a nyelvtanulás, mert rendszerességet kíván, ha meg lehetne 2 hét alatt tanulni, akkor nem lenne ilyen veszett ügy.


de nem lehet, sokszor 2 év alatt sem, én meg képtelen vagyok minden nap annyira jól lenni, hogy nyelvet tanuljak, nincs türelmem a sok szarhoz, ami ezzel jár, szótanulás, gyakorlás, feladatok stb.


utálom!!!!!!!!!!!!!!

2018. jún. 23. 09:04
 10/14 A kérdező kommentje:

"Magyarorszagon minden orvosi kezekes ingyenes, ergo menni fog az pénz nélkül is."


nemtom, te hol élsz, de ez nem felel eg a valóságnak!


nekem hosszú távú pszichoterápia kéne, az meg fizetős.


az ingyenes max az, hogy felírnak vmi. gyógyszert, és nekem nem az kell.

2018. jún. 23. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!