Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne kitörni a...

Hogyan lehetne kitörni a depresszióból?

Figyelt kérdés

Hasznos tanácsokat kérnék ha lehetséges.

A társaságba járás nem megvalósítható.


2018. jún. 23. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Szakember segítségét kérd, egyedül nem fog menni.

Ne hidd el, ha azt mondják, sporttal meg egyéb módszerekkel ez orvosolható.

2018. jún. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A változáshoz komoly akarat és kitartás kell. Állíts fel magadnak szabályokat és tartsd is be... Magadnak úgysem tudsz hazudni...

Csak a saját példámat tudom írni neked, bár lehet, hogy neked más válik be.

Én vettem egy olyan naptár zsebkönyvet, amiben minden nap külön oldalon volt.

Minden reggel úgy kezdtem, hogy felírtam három-négy pozitív gondolatot pozitív megfogalmazásban pl. : Ma jó napom lesz, mert mindent megteszek érte, Délután szundizok és kipihenten fogok ébredni, Nyugodt és határozott maradok egész nap, stb..

Este pedig felírtam, hogy mi volt az a jó, ami megtörtént, vagy amitől jobban éreztem magam legalább egy kicsit, pl: A buszvezető megvárt, amikor el is indulhatott volna, Kaptam a kedvenc kekszemből, Megoldottam, amit a főnök rám bízott stb...

Egy idő után már nem volt elég a lap, szinte minden nap találtam valami jót, versenyeztem magammal, hogy melyik nap tudok több mindent felíni...

Kb: két hónap után vettem észre, hogy múlóban van a depresszióm, és csak fél évig vezettem a naplót...

Ha kipróbálod, sok sikert kívánok!

2018. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Azt megkérdezhetem hogy milyen depressziod volt vagy milyen mely?

2018. jún. 23. 22:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem szakember segítsége kell, mivel ez egy betegség. Én a gyógyszeres terápiát javaslom, de tudom, hogy van, akinek nem kell (bár szerintem az nem valami biztonságos). Alapvetően gyógyítható (nekem nem nagyon sikerült, de ez kicsit más), szóval hatékonyan kezelhető. Amúgy szerintem ez alapvetően egy nagyon jól kezelhető betegség lenne, csak az emberek nem jutnak el (megfelelő) orvoshoz.
2018. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszer nem megoldás! Gyűlölöm őket.

Szabadon kell engedni az érzéseidet,mutasd ki őket.

Azt tedd,amihez kedved van,ne azt,amit elvárnak.

A GYÓGYSZERT MEG FELEJTSD EL!

2018. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Szakember kéne de a f asznak van kedve járkálni hozzá.

Inkább gyakorin lógok és kérdéseket írok ki unalmamban."

Komolyan.Menje el orvoshoz de ne kezdj el gyógyszereket használni amíg nem kell.

2018. jún. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudok szakemberhez menni. Nem is akarok. Megpróbálok inkább magam véget vetni ennek az egésznek. Ha pedig nem megy jöhet a szakember.

Köszönöm a válaszokat.

2018. jún. 26. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!