Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért változik a kedvem...

Miért változik a kedvem napról napra drasztikusan?

Figyelt kérdés

Alapvetően optimistaként élem az életem de ez egy ideje megváltozott mert mostanában egyik nap minden annyira jó és pozitív és minden aznapra terveztem összejön, a másik nap meg eljutok az öngyilkosság gondolatáig is. Félek, hogy a rossz napokon akár kárt tehetek magamban.

Pszichológuson kívül van valami tanácsotok?


Olyan ember válaszait várom akik átéltek hasonlót vagy legalábbis van olyan a közelükben akinek volt hasomló "élménye". Köszönöm!



2018. jún. 26. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Én átéltem hasonlót, konkrétan borderline-os vagyok, de ha te is az lennél, valószínűleg már hamarabb lettek volna jelei.


Mióta változott meg az optimizmusod, mi történt?


22/N

2018. jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kb fél éve változott meg minden.

Rengeteg stressz ért. Összevesztem egy barátommal, vizsgák jöttek és féltem tőlük, több vita emberekkel, viták édesanyámmal (akinek ha bármit elmondok másnapra tudja az egész város), súlygyarapodás. Ennyit tudok most csak felsorolni, amik negatívak és megtörténtek velem a közelmúltban.

2018. jún. 26. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, a stressztől rengeteg betegség kialakulhat.

Ezek egyikét ismerem "közelebbről" sajnos, az autoimmun eredetű pajzsmirigy-alulműködést. Ennek pedig rengeteg tünete van (köztük a hangulatingadozás, a depresszió és a súlyproblémák is), amikkel ha elmegy valaki orvoshoz, sokszor hónapok vagy évek telnek el mindenféle kezelésekkel, mire végre valakinek eszébe jut megnézetni a pajzsmirigyet.

Szóval én ezt mindenképp kivizsgáltatnám a helyedben, mert max. kidobsz az ablakon párezer forintot, de ha meg tényleg pm-probléma, akkor nem kell pszichológushoz járnod vagy bogyókat szedned.

Elvileg a házi orvos tud laborba beutalót adni, pajzsmiriggyel kapcsolatban a TSH-szintet szokták mérni. A többit csak akkor, ha a TSH nem jó.

Viszont vannak olyan markerek, amik már évekkel a TSH-szint változása előtt jelzik a problémát: antiTPO és antiTG - ez privátban nálunk 4000 Ft (CentrumLab), de ha a lakóhelyedhez közel nincs ilyen lehetőség, akkor másik laborban sem sokkal drágább elvileg. Tehát ezért írtam, hogy párezer forint a költség, de megéri szerintem, mert vagy kiderül a probléma, vagy legalább tudni fogod, hogy rendben van a pajzsmirigyed.

2018. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez kérlek a mániás depresszió. A lakosság 5, ha nem több százaléka szenved benne. Ugyan ez a helyzet velem is. Van olyan nap, amikor meg nem állít semmi, másnap ki nem bújok a szobából, legszívesebben felvágnám olyankor az ereimet, a gondolataimba menekülök, rég látott és meghalt ismerőseimet idézgetem olyankor fel. A depresszió előtt ilyesmi képek jelennek meg onnan tudom, hogy következő nap mélypontom lesz és nem tudok vele mit csinálni.
2018. júl. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!