Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, pszichológusra lenne szükségem, de nem merek beszélni róla a szüleimnek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok.

A matek tanárom egy éve elment a suliból egy másik gimibe, és nagyon megkedveltem. Gyakran tartott amolyan különórát nekem, nem korrepetálás szinten. Sokszor beszélgettünk iskolán kívüli dolgokról, sokat tanultam tőle az életről, nagy hatással volt rám. Nagyon megkedveltem. Amióta elment, minden nap eszembe jut, és azon jár az eszem, hogyan beszélhetnénk. Úgy éreztem, kedvelt, de azóta nem is érdeklődött, mi van velem, pedig most érettségiztem. Azt tudom, hogy sok hozzám hasoló diák is járt hozzá külön, úgyhogy arra gondoltam, neki én csak egy voltam a sok közül. Egyszer megpróbáltam kapcsolatba lépni vele, de nem válaszolt.


Nem értem, miért nem tudom elengedni. Olyan érzés, mintha a második anyám vagy a barátnőm lett volna egyszerre, de még egy hozzám közel álló elvesztésekor sem fordult elő, hogy utána ennyire hiányozzon. A szüleimmel nem merek beszélni erről, pedig szerintem ez már nem normális.



2018. jún. 27. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha nem vagy olyan viszonyban a szüleiddel, hogy megnyílj előttük, márpedig a kérdésből erre lehet következtetni, egy külső személyt találtál érzelmi anyapótléknak, akkor nem tudsz velük beszélni. Illetve meg lehet próbálni, hátha mégis érzőbb szív lakik bennük, mint amennyit kinézel belőlük. Ez a leírt eset önmagában még nem kíván pszichológust, szerintem már attól megkönnyebbültél, hogy ezt ide leírtad. Egyszeri magadból kibeszélésre alkalmasak a telefonos lelkisegély-szolgálatok is, például a Kék Vonal. Ez a tanárnő azért valójában nem járt el tisztességesen: először magába bolondított, utána meg otthagyott. Pedig ilyen előzmények után már felelősséget kellene vállalnia érted, mint a kishercegnek a rózsájáért, hogy legalább, ha te megkeresed, reagáljon. Idővel majd elhalványul és csak emlék lesz, utadba kerülnek újabb emberek, akiket lehet szeretni.

17 évesen hogy érettségiztél?

2018. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sajnos az apámmal tényleg nem túl jó a viszonyom. Anyámmal jobb a helyzet, csak sokszor máshogy fogja fel a dolgokat, mint én, és félek, esetleg csak rosszabb lenne, meg nem is igazán beszélünk ilyenekről.

Egyébként egy hónap múlva leszek 18, és még így sem én vagyok a legfiatalabb az évfolyamunkon.

2018. jún. 27. 15:56
 3/9 Metionin ***** válasza:
100%
Nem kell róla beszélned a szüleidnek, elmehetsz egyedül.
2018. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Aztán miből fizeti ki azt az óránként kb tízezer forintot?
2018. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
100%
Nem csak magánpszichológus létezik. Iskolapszichológus, sztk-s...az ő esetében még sulis tehát lennie kell kijelölt iskolapszichomókusnak. A semminél az is jobb.
2018. jún. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
"Az ő esetében még sulis" - Mondd, te nem olvastad el a kérdést?
2018. jún. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%

Amíg diákja van, addig mehet a suliorvoshoz. Október 31-ig érvényes.

Másrészt ha szól a szüleinek az nem garancia arra hogy a szülők kifizetik a dokit.

Illetve elmehet nyáron dolgozni, ha annyira magándoki kell.

2018. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerinted a nyári szünetben ott ül az iskolapszichológus a bezárt iskolában, és várja a betévedő lelkeket?
2018. jún. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
100%
A rendelőjében ül. A sulipszichológus nem csak suliban dolgozik, x órát lehúz a suliban és utána vagy előtte megy az sztk-ba vagy ahol épp rendel. értelemszerűen iskolaszünetben a kimaradt időt a másik helyén tölti. Nálunk heti 3 napot volt a suliban, a többit az sztk-ban, ezt csinálta délelőtt, délután meg a magánrendelőjében rendelt. nyáron végig az sztk-ban volt, oda kellett járni hozzá a gyerekeknek is. Szóval igen, nyáron a diák elballag a doki épp működő rendelőjébe és igénybe veszi. A rendszerben benne van, hogy ő diák és az adott dokihoz tartozik. Vagy eleve elmegy az sztk-ba, az télen-nyáron ugyanott van.
2018. jún. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!