Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol találhatok 5 nap alatt...

Láttűháttű kérdése:

Hol találhatok 5 nap alatt gyerekpszichiátert?

Figyelt kérdés
gyorsan összefoglalom: 16 éves múltam, és nemrég elkövettem egy öngyilkossági kísérletet, mert elkezdtem leépülni agyilag, emiatt zárt osztályra kerültem, ahonnan hazaengedtek hétvégére, én meg nem mentem vissza, ehelyett eljártam egy pszichiáterhez ahol továbbra is szedtem a risperidon nevű gyógyszert, legalábbis azt hitték-egy szemet se vettem be, és azóta eltelt fél év, egy hete beláttam, hogy szükségem van rá, és elkezdtem ujra szedni, de a gyámügynek jelentették az esetet és abban állapodtunk meg, hogy egy héten belül találni kell egy gyermekpszichiátert különben védelembe leszünk véve ígyhát tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy hol találhatok a lehető leggyorsabban, lehetőleg ingyen egy gyermekpszichiátert, ha nincs más jó a fizetős is, egyébként az öngyilkossági kísérletet azért próbáltam meg, mert széthullottak a gondolataim, és emiatt az életem is+bipoláris hangulatingadozás meg hasonlók, ráadásul asperger szindrómás is vagyok, ezzel kapcsolatban arra ,lennék kíváncsi, hogy pontosan mit is jelent, de ez csak másodlagos-ezek után milyen esélyeim vannak arra, hogy rendbejövök? a gyógyszer elég sokat segített

2018. jún. 27. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A kórházba kell, hogy legyen pszichológiai gondozó, ott TB alapon jár az ellátás, de szülő kell hozzá. Megjegyzem szülő mindenhol kell hozzá.


2. Nem tudom milyen súlyos, plus gyerek szemmel hajalmosak vagyunk felnagyítani a problémát is, viszont kezelésre járni kell, ez egyáltalán nem gáz, meglennél lepődve mennyien küzködnek, mentális betegségekkel. Viszont! A gyógyszer nem segít! Egyik sem. Az összes gyógyszer csakis és kizárólag a tünetek enyhítésére, elnyomására szolgál, hogy a pszichológussal a terápiád tudjon haladni. Ergo a gyógyszert a végtelenségig szedheted, mint a cukorkát, hát nem gyógyítod az elméd, úgy a mellékhatások sem fognak elmúlni. Gyógyszerekkel elmét pedig jelenleg nem képesek gyógyítani. Arról nem is beszélve, hogy a mellékhatások enyhítésén, bőven okoznak kárt a gyógyszerek.


Hagyd abba ezt az akármit amit folytatsz, járj el pszichiáterhez, minél kevesebb és gyengébb gyógyszert akarj szedni, ne akarj rászokni, ne akard a gyógyszertől jobban érezni magad, a pszichológussal dolgozz a problémádon és ettől várd a megoldást.

2018. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
pszichiátriai gondozó*
2018. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
bocsi azt elfelejtettem, leírni, hogy zárt osztályra semmiképpen nem szeretnék visszamenni, és elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy milyen állami pszichiátert kezessünk avagy hol?...egyébként napi 1,5 risperidont szedek, és azóta kezd rendbejönni a memóriám is
2018. jún. 27. 22:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én meg örökké szeretnék élni, de ez nem így működik. Valószínűleg okkal tettek be és ha tévedtek, vagy ha megjavultál ki is fognak engedni. Bírd ki. Még ennyit sem bírsz ki a gyógyulás érdekében?
2018. jún. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!