Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek, hogy gyógyszerfü...

Nagyon félek, hogy gyógyszerfüggő leszek, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 vagyok. Leginkább a szorongással és az abból adódó egyéb gondokkal küszködöm. A pszichiáterem írt fel Xanaxot az eheti vizsgáim miatt. Én lényegében ilyenkor nem csak a vizsga napján, vizsga előtt szorongok, hanem napokkal-hetekkel előtte is és sokszor annyira, hogy az öngyilkosságomat tervezem, mert jobbnak tűnik, mint szembenézni a vizsgahelyzettel.


Emiatt lényegében amióta megkaptam a gyógyszert mindennap 1-2 szemet szedek, mert csak így tudok megmaradni a viszonylag nyugodt állapotban, és így biztosan nem ölöm meg magam, és pihenni is tudok valamennyire, bár tény, hogy még 2 szem után sem mindig vagyok teljesen rendben. Viszont nagyon sok rosszat hallottam a gyógyszerről és attól félek, hogy ha már így most néhány nap után is szükségét érzem, hogy szedjem, akkor hosszútávon nagyon ráfogok szokni, ami pedig nem jó, mert pont az ellentettje annak, ami a célom (tehát a teljes függetlenség és a problémák valódi megoldása).


Illetve félek ilyen talán elég képtelen dolgoktól is, mint hogy például elbutít és eltompít a gyógyszer, ez mennyire valós félelem?


Mit tegyek? A pszichológusommal nyilván megbeszélem majd, de addig/azon kívül is jó lenne kis felvilágosítás (néhány hónapja járok pszichológushoz, ő ajánlotta a pszichiátert).


2018. jún. 28. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem már ott elakadt a dolog, h te ki akarod nyírni magad egy vizsga miatt.

Mi lesz veled később? Amikor sokkal nagyobb problémád lesz az életben? Mert egy vizsga közel sem a világ vége, ennél szerintem sokan tudnánk sokkal súlyosabb gondokat mondani. Mit csinálsz ha tragédia történik?

2018. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jogosak az aggodalmaid, mert 1-2 hónap alatt már rá lehet szokni a nyugtatókra. Nem képtelenség, hogy elbutít a gyógyszer, hanem valóság. Bár ahhoz azért több idő kell, mondjuk hónapok, évek. Nem mindegy, hogy 0.25-ösből, vagy 2 mg-osból szedsz 1-2 szemet. És ha öngyilkos késztetéseid vannak, akkor inkább szedd. Még függőnek is jobb lenni, mint halottnak.
2018. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

Ezzel a válasszal mi volt a célod?

2018. jún. 28. 10:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen célom? Feltettem egy kérdést. Neked mi a célod?
2018. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bmelinda211 válasza:

Én jelenleg xanax függő vagyok. Több, mint fél éve. Most értem ahhoz a ponthoz, hogy leszokjak róla. Főorvosom tanácsára 15 naponként csökken egy-egy felet az adagom. Nagyon furcsa és ijesztő elvonási tüneteim vannak, de azzal biztatom magam, hogy kibírom és túl leszek rajta.

Mellesleg nekem is doktor írta ki ezt a xanaxot, elég nagy dózisban, hiába ellenkeztem.

2018. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Vigyázz magadra, szurkolok! ♥

2018. aug. 28. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!