Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki Asperger tesztet...

Hosszúhajú kérdése:

Valaki Asperger tesztet mellékelni?

Figyelt kérdés
Láttam többen is kérték már hasonló kiírásban, de ahelyett hogy valaki linkelt volna, vagy ötletet adott volna, szegény kérdezőt osztották hogy "honnan veszed hogy az vagy, meg csak a szakember csinálja, meg nem is biztos az eredmény... stb a teszt arra való hogy valamennyire képben legyünk. szeretnék egy irányvonalat ahhoz hogy egyáltalán tudjam miről van szó. ha valaki kritizálás és belekötés nélkül tudna küldeni, linkelni, nagyon hálás lennék :)

2018. jún. 30. 01:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos csak angolul tudok linkelni:


[link]


33 felett esélyes, hogy autista vagy.


Magyarul nem tudom, fent van-e online, majd ha lesz időm, lehet, lefordítom.

2018. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hu de aranyos vagy!!!!!!!!!!!!!!!- külön köszi hogy nem prédikáltál :)

de ez autista nem asperger :(

2018. júl. 1. 17:43
 3/16 anonim ***** válasza:

Az Asperger is autizmus spektrum, tehát #1 linkje elméletileg kiterjed rá is.


Az országban meglátásom szerint a legsikeresebb teszt a SOTE Pszichoterápia (itt MMPI-t csináltak, ami kb 600 kérdés talán), illetve az Autizmus Alapítvány tesztje, amit ott helyben intéznek. Előbbiben TB alapon, utóbbiban pénzért. Engem előbbiben diagnosztizáltak és ennek köszönhetem a fejlődésemet.

2018. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Az Asperger nagyon is autizmus. Ma már nem is diagnosztizálják külön így, hogy Asperger-szindróma, hanem az autizmus egyik típusaként.


A tesztek nem sokat érnek megfelelő ismeretek nélkül (és az nem vall túl nagy ismeretre, hogy azt sem tudod, mi pontosan az autizmus és az Asperger), nem véletlenül kell szakember meg vizsgálat ahhoz, hogy hivatalos diagnózist kapj. Ha képben akarsz lenni, Wikipédiától kezdve bármelyik egészségüggyel kapcsolatos portálig bárhol találsz leírást az autizmus spektrumzavarról és a jellemző tünetekről, biztos el tudod dönteni, hogy azok igazak-e rád vagy nem.

2018. júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4.

és már megint jön a hülye kritika. eszem megáll hogy mennyi primitív ember van. SZERÉNYSÉGBŐL ÍRTAM HOGY NEM TELJESEN VAGYOK KÉPBE, MERT SOKAN ÍRTÁK MÁR ELŐTTEM KIÍRÁSBAN HOGY ELOLVASTÁK A LEÍRÁST ÉS MINDEN TÜNET ILLIK RÁJUK. gondoltam ha nem így indítok hogy én mindent tudok róla, akkor nem ér támadás, hogy úgy se tudhatom, mert nem vagyok orvos - hát basszus ezt nem lehet kikerülni, akárhogy fogalmaz az ember, mindig akad aki beleköt, legközelebb annyit fogok kiírni "kérek asperger tesztet", kész. bár szerintem akkor is belém köt majd valaki. már megint kénytelen vagyok előéletet írni magamról, mert valaki mindig kiprovokálja a kritikájával.

már írtam a kérdésben is hogy nem a tesztek alapján akarok magamnak diagnosztizálni sőt, egyáltalán nem akarom magamat diagnosztizálni.csak érdekel.

egy teszt pont azért kell hogy az ember ne rögtön azzal kezdje hogy ó, én ezt ismerem én is ez vagyok, mert olvastam a wikin - ha ilyet írok abba köt bele mindenki.


borderline vagyok és kényszerbeteg 26 éve van kartonom, gyógyszerekkel élek. de mivel a kezeléseim nem adnak arra időt hogy még egy harmadik szarságról is beszéljünk, a terapeutámmal, így gondoltam utánanéznék szívesen, mert az ismereteim alapján nagyon stimmelnek dolgok, és mondta a terapeuta is hogy a kezelésekbe már nem fér bele, de nyugodtan csinálhatnék párat és majd ha arra is lesz időnk akkor kitérünk rá és akkor foglalkozunk vele konkrétan -nem úgy hogy én állítom fel a diagnózist, hanem ő csinál teszteket velem, csak addig is úgymond eljátszogathatok vele, nem hivatalosan.

már eldöntöttem az olvasottak alapján hogy illik-e rám, de ha ezzel kezdem hogy illik rám a leírás, akkor majd jönnek a prédikációk hogy honnan tudod nem vagy orvos. tök elegem van hogy külön írom hogy hagyjatok már küldjetek egy rohadt tesztet a többi az én dolgom..,.

és a legfontosabb!!!!!! azt írod olvassam el a wikit és eldöntöm illik-e rám.

EZ A LEGHÜLYÉBB DOLOG. TUDOD 26 ÉV ALATT AMIÓTA BORDERLINE VAGYOK, NAGYON SOKSZOR MONDTÁK MAGUKRÓL SOKAN, AKIKNEK SEMMIFÉLE DIAGNÓZISUK NEM VOLT, HOGY Ó, ŐK OLVASTÁK A WIKIN ÉS BORDERLINE-OK. ILYENKOR MINDIG BEPÖCCENEK, HOGY PERSZE OLVASTAD ÉS ELDÖNTÖTTED. közben meg ahogy megismertem őket úgy fedeztem fel hogy annyi közük van a borderline -hoz, hogy van 1-2 dolog van amiben hasonlítanak, de valójában semmi közük a borderlinehoz, teljesen normális életet élnek, normális kapcsolatokkal, csak akadnak néha nehézségei. csak divat ma bordinak lenni. és nagyon tudok haragudni hogy valaki aki normál családi életet él párkapcsolat, munka meg minden - de vannak nehézségei - az bordinak kiáltja ki magát és túl könnyedén veszi az egészet és legyint, közben meg lila gőze nincs arról milyen egy elmegyógyintézetben feküdni napi 10 gyógyszert szedni és leszedálva lenni, állandó szorongással éveken át. az elolvasom és illik rám, ez kiborító

2018. júl. 2. 21:19
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

A fenti válaszadók helyesen írták, hogy az Asperger is autizmus, sőt, ma már nem is adnak külön diagnózist.

DE: a gyermekemnek még Asperger diagnózisa van, az autizmus spektrum zavaron BELÜL.

A diagnózis úgy zajlott, hogy először megállapították az autizmust (a Vadaskertben, egy egész team vizsgálta egy héten keresztül), utána szűkítették le különböző tesztekkel Aspergerre. Tehát valóban létezik Asperger-teszt, de ez csak azután használatos, ha már felállították az autizmus diagnózist. Akkor lehet szűkíteni. Ugyanakkor az Asperger diagnosztikai kritériumrendszere nem egységes. A Vadaskertben három kritériumnak kellett teljesülni az előzőleg autizmussal diagnosztizált személynél az Asperger-diagnózishoz: nem volt megkésett beszédfejlődés (a "típusos" autistáknál ez jellemző), átlagon felüli IQ (130 feletti) és speciális érdeklődési kör. Mindhárom megvan a gyermekemnél az auti diagnosztikai kritériumok mellett.

2018. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
igen Vadaskert 1993 ban voltam ott. ha az au-ban állapították meg gyerekednél az aspit, akkor csak az au-n belül kereshető aspi, azért nincs külön teszt? de hát ez furán hangzik, ebből az következik, hogy ugyan nem minden au aspi, de minden aspi au! - ez tök hihetetlen számomra. nem is létezik önmagában aspi, ha csak az au után állapítják meg? vagy ha közös a teszt, akkor két külön eredményt fog kihozni - egyet au ra egyet aspi ra? vagy egy eredmény lesz és az mindkettőre vonatkozik? hu de bonyi. nekem borderline személyiségzavarom van ami rettentő hasonló mint a bipoláris - mégis külön teszt van rá - nálam ez a kiindulási alap, ezért tűnik katyvasznak :O
2018. aug. 2. 00:27
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól értelmezed: minden Aspergeres autista, de nem minden autista Aspergeres. Az autizmus egy spektrum, nagyon széles skálán mozognak a képességek, intellektus, stb. Az Aspergeresek a magasan funkcionáló autisták közé tartoznak, de még csak nem is minden magasan funkcionáló autista Aspergeres (elvileg). Viszont az Asperger kritériumrendszere egyáltalán nem egységes. Gondolom ezért is szüntették meg külön diagnózisként. Most már csak autizmus spektrum zavar diagnózist adnak, ami jelzi a spektrum jellegét. Annak megállapítása, hogy az adott gyerek a spektrumon belül hol helyezkedik el és mire képes, a tanulási képességet vizsgáló szakértői bizottságok hatásköre. Ott döntik el, hogy az adott gyerek tanulhat-e normál iskolában, vagy speciális intézmény kell neki, mennyi és milyen fejlesztést kell kapnia, szüksége van-e könnyítésekre, felmentésekre, stb. Meg kell jegyeznem, az oktatási rendszerben a lehető legrosszabb a mi helyzetünk, mert elvileg tanulhatnak integráltan a magasan funkcionáló autik, csak nincs számukra megfelelő suli. Később, felnőttkorban már alig van jelentősége a diagnózisnak a magasan funkcionálók esetében, ők ugyanis - szemben pl. a pszichiátriai betegségekkel - spontán megtanulnak kompenzálni. Ugyanakkor autizmus mellett is létezhetnek személyiségzavarok, pszichiátriai betegségek, hiszen az autik is ugyanolyan emberek, mint bárki más.
2018. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

hu de jól leírtad!!!!!!!!!!!! hu nagyon köszi!!!!!!!!! értem. :O


ezek szerint tök értelmetlen lenne megcsinálnom egy au tesztet, mert csak hosszas pszich vizsgálat derítené ki, hogy van -e benne aspi?


a gondolat csak ott vetődött fel bennem aspira, mert pár évvel ezelőtt csak kíváncsiságból, mondván hogy miért vagyok ilyen, amilyen, mi a fene ez? - megcsináltam egyet - az volt az első és utolsó teszt ami asperger teszt néven futott. persze nem hittem el az eredményt, pedig 60 felett gyanús volt, én meg 160 at értem el, de nem éreztem magam annak, - talán mert a személyiségzavarnak tudtam be minden hülyeségem. de most megint elgondolkodtam. nincsenek olyan számomra zavaró dolgaim, hogy most ezzel foglalkozzunk a pszichológusommal de azért csak-csak elgondolkodom. szóval azt mondod hagyjam az au tesztet, abból úgyse fogom megtudni?

2018. aug. 3. 00:32
 10/16 anonim ***** válasza:

Teszt magyar nyelven:


[link]


Hátha valaki most akad ár a feltett kérdésre, mint például én.

Egyébként egy orvos adta a linket.

És neki is én mondtam meg hogy szerintem nekem Asperger-szindrómám van, amúgy ő sem tudta volna.

Nekem az Autizmus Alapítványnál végezték el később a vizsgálatot, ott végeznek felnőtteknek is.

Én is bepöccenek amikor elkezdenek okoskodni hogy "Ne te diagnosztizáltasd magad, ez az orvos dolga, ő ért hozzá!" - de ilyen reakcióval csak ezen az oldalon találkoztam, illetve pszichiáternél! Hasonló intelligenciájú emberek.

Az is igaz, hogy már nem létezik külön Asperger diagnózis, és az eltörlés ürügyeként azt írták hogy nem egységes a kritériumrendszer, de a valódi ok az, hogy a pszichiáterek rengeteg Aspergerest félrediagnosztizáltak autistának, és viszont. És esélytelen volt az várni, hogy a pszichiáterek felkészültebbek legyenek. De fontos különbség van a két állapot között - különben nem tűnt volna fel hogy félrediagnosztizálnak!

Én sem csak autizmus spektrum zavar diagnózist kaptam, hanem mellé írták hogy Aspergeri típus. És közép-súlyos.

2020. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!