Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti is ilyenek vagytok, fiatalo...

Telefoon12 kérdése:

Ti is ilyenek vagytok, fiatalok? Az a helyzet, hogy 18 eves letemre kb 30nak erzem magam. Vegeztem a sulival, van munkahelyem de nincs senkim. Szoszerint, se barataim, se csalad csak a szuleim. Mindig levert vagyok

Figyelt kérdés
2018. júl. 1. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmilyen értelmes emberi kapcsolatot nem sikerült kialakítanod a suli alatt, akkor ott mélyebb probléma állhat a háttérben.
2018. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 vagyok de kb 16nak érzem magam. Ez sem sokkal jobb
2018. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

50 évesen válaszolok, mivel egyre fiatalabbnak érzem magam. 18-20 évesen pontosan így éreztem ahogy írtad. Öregnek, szinte öregesen vánszorogtam az utcán. Mert akkor még nem törődtem a pénz, idő és emberi energia hatékony beosztásával. Bizonyára azt gondoltam hogy van elég időm 90 éves korig, ahogy emberi energiám is, ezért lehet pazarolni. Például egy pocsék és nem túl jól fizető munkahelyen dolgoztam. Már ez merénylet volt magam ellen, mivel tudtam hogy ha otthon maradnák a szülői gazdaságban akkor napi kb. 3 órás nyaralásnak tűnő munkából jobban megélnék, plusz napi 24 órában a saját életem építhetem a szeretteim közt.

Munkahelyi munka után a fáradtságtól meg nem volt erőm semmihez. De ahogy "öregedtem", egyre jobban osztottam be az időt, pénzt és energiám. Mert egyre inkább tudatosult bennem hogy az élet egyszer véget ér. Ezért lehetőleg minden másodperce piros betűs ünnep legyen. Ügyeltem arra hogy a jövedelmem legalább otthoni tevékenység vagy netán passzív jövedelem legyen. Hogy soha többé ne vesztegessem időm és munkám mások üzletére.

Ha újra 14 éves lehetnék akkor sokkal okosabban bánnák az idővel, pénzzel és emberi energiával. Például már kamaszként lennék nyugdíjas, azaz az általános iskolából kikerülve. Ami annyit jelentett volna hogy a szülői gazdaságban létrehozok például méhészetet meg gyümölcsös kertet és egy másodpercet sem töltök el idegen munkahelyen. Ha unalmas lett volna akkor például napi több órát töltök discoban vagy motorozok meg csajozok vagy mit tudom én, és máris nem unalmas a nyugdíjas élet fiatalon.

Én úgy látom hogy a mai fiatalok is elpazarolják életüket és idejüket például idegen munkahelyen dolgozva mások profitját termelve. Valamint eszméletlenül sok felesleges marhasággal tömi tele a fejüket az oktatási rendszer. Mikor éljenek és mikor kezdjenek el foglalkozni a saját életük építésével? Ők is 40-50 évesen?

2018. júl. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ám csak muszáj dolgoznom mert semmi anyagi hatterem nincs ahhoz,hogy bármibe is belekezdjek.. a szuleim allattenyesztessel foglalkoznak valoszinu en is ezt fogom tovabb vinni.. csakhat mibol legyen az embernek tőkeje amikor a túlelesert dolgozok napi 12orat? Ez a magyar színvonal.. innen minden fiatal aki bolfogulni szeretne az eletben, itthagyja ezt az orszagot..
2018. júl. 1. 17:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj te is külföldre dolgozni. Sokkal többet keresnek, és csak max 8 óra. Sokkal több időd jutna buliba, discoba, csajozni stb.
2018. júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!