Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia és munka,...

Szociális fóbia és munka, hogyan hozzam a kettőt harmóniába, hogyan tudok változtatni (már ha ez az)?

Figyelt kérdés

-ha jön pár ember, a tekintetem lefele dermed ülve is, nem birok az emberekre nézni

-már ez is fejfájást okozott a nap végére

-Elsírom magam délutánonként, ha arra gondolok, hogy mennyire más az a személy, aki ott bénázik, mint a magánszemély, aki itthon vagyok és olyannak mutatom magam, amilyen vagyok

-Szociálisan tehát fejletlennek érzem magam nagyon

-Zavar az úton minden egyes autó figyelme, inkább babrálok valamit

-Nagyon hiányzik az, akit szeretek és ennek hiánya is meghatottságot kreál

-A hangom olyan halk... olyan béna, dadogok, nem tudom magam rendesen kifejezni

-Ahogy vége lett a sulinak egy állást emiatt rögtön otthagytam, mert pánikrohamom lett és elsírtam magam, hányingerem lett, a mostanit pedig szeretném folytatni, mert így sosem fejlődök sehova.

Fogok fejlődni, ha folytatom?



2018. júl. 9. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Igen, csak rajtad múlik. A félelmeiddel megint csak te tudsz megküzdeni, sajnos más nem fog. Én is félős, izgatott voltam tizenévesen és húszonévesen is. Nekem annyira izzadt állandóan a tenyerem, hogy kihólyagosodott. Édesanyám óvott a nyugtatók szedésétől és én máig hálás vagyok érte. Csak úgy tudtam ezen túltenni magam, hogy szembe mentem afélelmeimmel, próbáltam a gondolkozásomon változtatni és sokat segített. Nem stresszelek már semmin, igaz már 37 éves vagyok, de megtanultam kezelni a dolgokat és nem lettem így idegbeteg, sem pszichiátriri lakó, mert ha nem teszek magamért és hagyom hogy ez elhatalmasodjon akkor tuti én is oda jutok mint sokan mások is. Azt csináltam amitől féltem, ha nem mertem az emberek szemébe nézni pl. egy vásárlásnál, akkor erőltettem magamra, másként nem megymert akkor csak menekülni fogsz, ha meg elmenekülsz a félelmeid elől vesztesnek érzed utána magad és attól leszel rosszúl, a hányinger nem a semmitől van. A kudarc élményétől, csak te tudsz elnne harcolni. Hallgasd meg Csernust ayoutubon erről sokat értekezik sé tök igaza van. Az önbizalom növelésről.
2018. júl. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eddig én is menekültem, de most azt csinálom, hogy szembe megyek vele
2018. júl. 10. 22:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Én suliban és kórházban boltam ingyenes pszichológusnál, meg könyveket olvastam szorongás, kommunikációs témában.


Én is nagyon fejletlen voltam szociálisan. Meg kellett tanulnom mindent. Ha könyvből, hát akkor könyvből... utána már csak be kellett gyakorolni 🙂

2018. júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!