Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez teljesen normális, vagy...

Ez teljesen normális, vagy valami probléma van velem?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom nem érzem úgy, mintha a testem az enyém lenne. Nagyon nehéz ezt megfogalmazni, de a legjobban talánnúgy tudnám leírni, hogy olyan, mintha mást látnék a tükörben, mintha nem is én lennék az a személy, és nekem úgy általában nem is lenne testem. Szóval nem tudom a testemet a sajátoméként kezelni, mintha külső szemlélőként látnám, és nem is a sajátom lenne.

Ez teljesen normális, vagy velem lenne baj?



2018. júl. 12. 00:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A tünet neve deperszonalizáció (DP), vagy deperszonalizációs zavar (DPD). Ez egy mentális tünet, ami nem normális, viszont nem is súlyos, és nem veszélyes. Leggyakrabban szorongás miatt alakul ki, de kihozhatják kábítószerek, gyógyszerek, alkohol, kialvatlanság, stb. Ez a tünet az agy trükkje, lényegében így próbál elhatárolódni a valóságtól. Egyfajta érzékcsalódás, vagy érzékelési zavar. Bár viszonylag kevesen tudják, hogy mi ez, egyáltalán nem ritka. Gyermek és kamasz korban is gyakori, akkor a fejlődő személyiséggel van összefüggésben. A fiatalok általában kinövik. Van, akinek hullámokban van, másnak csak napokig, hetekig, de néhány embernek évekig is eltarthat. egyértelmű gyógyszer, vagy terápia nem létezik rá, de ha úgy érzed, hogy szorongsz, akkor a nyugtatók segíthetnek. van akit az őrületbe kerget a DP, más teljesen figyelmen kívül tudja hagyni. nekem volt nagyon súlyos is, ekkor 2-3 méterről láttam magam kívülről, de mostanra sokat enyhült. kb 2 éve tart, de már egészen megszoktam. Nem szabad megijedni, vagy figyelgetni, mert attól csak rosszabb lesz. Legjobb módszer ellene a figyelemelterelés. Ha kérdésed van, írj bátran! Kb 300 oldalt olvastam el a témában.
2018. júl. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!