Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy már kénysze...

Miért van az, hogy már kényszeresen bántom magam?

Figyelt kérdés
Már nagyon kiskorom óta megfogyelhető volt nálam, hogy az ujjaimat egy darab hegyes tárggyal konkrétan sebeste dörzsöltem. Főleg a körmök körül,de előfordult, hogy az ajkaimat is addig karcolgattam, hogy már vérzett. Ez a furcsa szokás mai napig bennem van, néha viszont az ajkak harapdálása és a vagdosás válltja fel (depressziós vagyok régóta, emiatt vagdosom magam). A fájdalom konkrét jó érzést vált ki bennem... A körmöknél, és a testemen lévő vékonyabb bőrfelületen szoktam, egy többnyire hegyes tárggyal, már már tudat alatt is csinálni. Nem tudom miért van! Valaki tud erre ésszerű magyarázatot?

2018. júl. 13. 02:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Leírtad, hogy miért csinálod.
2018. júl. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keress pszichológust.
2018. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pótcselekvés lehet.


Gondolkozz el, hogy egészen konkrétan mire lehet szükséged az életben! Legyél kíméletlenül őszinte önmagadhoz!

2018. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!