Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bipoláris depresszió mennyir...

A bipoláris depresszió mennyire súlyos betegség? Egy paranoid skizofréniához hasonlítva pl.

Figyelt kérdés

Én bipoláris depresszióra kapok gyógyszert, de ha elmondom valakinek hogy nekem ez van akkor teljesen ledöbbenek és úgy reagálnak, mintha kb. skizofrén lennék... Pedig ismerek skizofrént és az egy életet megnyomoritó betegség sajnos, egyesek kezelés melettis szörnyű álapotban vannak.


Na most én nekem nincs betegség tudatom, nem vezem komolyan, vagy ezzel a betegséggel tényleg nem kéne magamat őrültnek éreznem? (nem érzem annak magam)


2018. júl. 14. 23:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagy őrült, de amúgy súlyos. És fölösleges más betegségekhez mérni. A náthát nem tekintjük súlyosnak, mégis belehaltak pár millióan. Keresztapám rákos, de amúgy tök jól van, mindent tud csinálni, nekem meg megrándult a bokám és 1 hónapja alig bírok menni. Ránézésre én vagyok rosszabbul, pedig keresztapám haldoklik, és nincs semmilyen tünete.
2018. júl. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem sincs betegségtudatom, de hiszek az orvosomnak, mert azt érzem, hogy valami nem oké velem. De ez nem azt jelenti, hogy őrültnek érzem magam.
2018. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!