Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis hogyan viselkedjek a...

Mégis hogyan viselkedjek a családtagommal, hogy ne kergessen engem az őrületbe?

Figyelt kérdés

Mamánál lakom. Felnőtt vagyok. Ő nevelt sokáig. Anyával nem jó kapcsolata. Lassan kezdem érteni, miért.

A lényeg az, hogy most rengeteg problémám van és még ő is rátesz. Mellette van egy papagájom. A probléma nem a mostaniakban indult el, hanem már jó pár hónapja. Senkinek nem mondogatja meg a magáét, hanem csak mindent rajtam vezet le. Ha pedig visszapofázok neki, akkor rendes hangnemet vesz fel, kiforgatja szavaim és szépen kimagyarázza magát úgy, hogy én legyek a hibás! Ha pedig ezt is megjegyzem neki, akkor ordibál, hogy kötekszem és hogy viselkedek én egy időssel.

Tegnap verte ki nálam végképp a biztosítékot, amikor megjegyezte, hogy papagáj ketrecét mostantól csakis ő takaríthatja, én ne nyúljak hozzá. Én meg mondtam neki, majd felváltva. Erre elkezdte rám szidni még az Istent is, meg jött a szokásos, hogy ez az ő háza (amit mellesleg mindig hallok tőle mostanában), na, meg, hogy mit képzelek én magamról...stb. Mikor már sírni kezdtem , mert nem bírtam még az is baj volt, hogy sírtam. Aztán, mikor kiordibálta magát velem, akkor nyugodtan leült és ebédelt.

Kérdezte, hogy én kérek-e enni, mondtam, nem. Erre vigyorogni kezdett és annyit mondott,,hát jó akkor".

Akkor, amit soha nem bocsátok meg neki. Pár napja kaptam anyától egy kis szobacicát. Kitessékelte a házból és azt mondogatta, hogy ő dönti el, mi legyen, mivel az ó háza. Anyámat és a cicát is mindennek szidta.

Úgyhogy így viselkedik velem, most már nagyon hozzá sem lehet szólni. Vergődik velem, szitkozódik, ha szólok gúnnyal válaszol. Ha kérdezek valamit, nem lehet kérdezni tőle, mert ma például megkérdeztem, hogy van, erre ő mondta, ,,vak vagy, hogy nem látod, hogy vagyok".

Mellesleg, állítólag szegény annyira szédül, hogy nem bír létrára állni... most jön haza a rokon és még a létre legfelsőbb fokán állt ma reggel minden segítség nélkül, holott azelőtt kért segítséget.

Na, meg még csinál jó pár dolgot.

Na, már most, hogy ne tegyem miatta magam tönkre és ne okozzak magamnak kárt, neki örömet. Hogyan tudom kezelni ezt az embert?


Köszönöm tanácsokat és válaszokat.



2018. júl. 16. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, h hány éves vagy?
2018. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Akkor a korod nélkül válaszolok.



Realizálnod kell, h a nagymamád már egy idős ember, akinek a türelme már nem olyan mint mondjuk az anyukádnak, aki jóval fiatalabb, energikusabb. Ráadásul ő sem pont így képzelte el a nyugdíjas éveit, h ő fogja az unokáját nevelni, mint egy saját gyerek. És ne úgy értsd, h nem szeret, nem szereti, h h vagy, de neki is lehetnek rossz időszakai. Nem "vissza pofázni" kell, hanem ha már felnőtt vagy, akkor leülni vele és megbeszélni, h mi a baj. Lehet olyanról van szó, amire nem is gondolnál. Meg hát igen, ha ő nem akar cicát a házába, akkor nem lehet. Anyukádnak először egyeztetnie kellett volna a nagymamáddal, h megengedi-e, mivel igen, azaz ő háza.

2018. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg miért nem költözöl el? Nem dolgozol még?
2018. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok elköltözni. Még tanulok. És még van egy kis időm. Úgyhogy arra még várni kell.
2018. júl. 16. 17:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor ülj le vele és beszéld meg, h mi a gond. Mást nem tehetsz.
2018. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!