Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segíthet a pszichológus? 18/L

Segíthet a pszichológus? 18/L

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben elég stesszes voltam, 1 éve kezeltek anorexiával, korházba szerencsére végül nem kerültem, felszedtem 1 kilót, de az evészavarok megmaradtak. Aztán most jött az érettségi, mindenki elég sokat vár el tőlem(orvisi), úgytűnik fel fognak venni, de közben lelkileg egyre jobban szétesek. Már testi tüneteim is vannak, pl hajhullás, zsibbadás, képtelen vagyok aludni, már hónapok óta kivizsgálásokra járok, de semmi szervi okot nem találták. Már nagyon nem látom a kiutat. Az előző, tb-s pszichológusom nem segített egyáltalán, érdemes mégegyszer megpróbálnom egy magánnal?
2018. júl. 18. 22:02
 1/5 A kérdező kommentje:

*10 kilót

*orvosi

2018. júl. 18. 22:04
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Kérlek ne legyél orvos ilyen lelki alkattal. Neked sem jó, a betegeket is sajnálnám.
2018. júl. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek a második hozzászólóval, úgy tűnik nagyon nem bírod a stresszt, szerintem ne vesztegesd erre az idődet, mert ha el is juszt az orvosin valameddig, ki fogsz onnan bukni, és nem azért, mert buta vagy, hanem mert neked ez a sok terhelés nem megy. A pszichológus biztosan segíthed rajtad, de most 5 évig oda akarsz járni? Aztán orvosként is csak pszichológushoz mész, mert folyton kiakadsz? Nagyon fiatal vagy, inkább élvezd az életet, és egyébként tanuld meg élvezni az ízeket, az evést, mert enni a legjobb, nem azt mondom zabálj, de hidd el, olyan finom ételek vannak. Lazulj el, és találd meg a magad! Ne másoknak felelj meg! Ne mások érdekeljenek! Évezd az életet, sajnos nem sokáig tart a fiatalság ...
2018. júl. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajna az orvosit nem tervezem feladni, mert kb az az egyetlen motivációm a depresszióbol veló kijutásra.:) De próbálkozom felállni belelő egyedül is. Arra való tippeket köszönöm.:)
2018. júl. 19. 10:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne mondd magadnak hogy az orvosi a megoldás hogy kijuss a depresszióból. Hidd el egyetemen még több stressz lesz.

Én is hasonlóan voltam, hitegettem magamat hogy de bezzeg ha elmegyek dolgozni egyetem után, akkor jobb lesz. Nem lett az, ott is van stressz.

A megoldás számomra az volt, hogy olyat csináltam, ami nagyon elvonja a figyelmemet. Nekem ez a könyv olvasás, társasjáték, játék a számítógépen.

És szigorúan ne csináld azt ami idegesít, legalább 2-3 hétig.

2018. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!