Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek a vezetéstől,...

Nagyon félek a vezetéstől, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, régebb óta küzdök szorongással, pszichológushoz is járok több hónapja, sőt, pszichiáternél is voltam már.


Lényegében nagyon sok dologtól félek, sok mindenen aggódom. Az egyik legrosszabb és legveszélyesebb a vezetés miatti félelem és aggodalom.

Forgalmi vizsgán először meg is buktam, pont azért, mert leblokkoltam a félelemtől.


És azóta is... Félek, hogy elrontok valamit, félek az autóktól, félek, hogy balesetet okozok.. stb. Egyszer sajnos a túlzott agodalmam miatt sikerült is lecsúsznom az útról, de semminek (sem az autónak, sem nekem, sem másnak) nem esett baja, viszont nagyon megijedtem, azóta szó szerint remegek, ha vezetnem kell. Állandóan leblokkolok, semmi nem jut az eszembe, amit tanultam.


De sajnos a legtöbb esetben nem tudok kibújni alóla és azt is tudom, hogy ha nem próbálkozom, akkor nem fog elmúlni a félelem. Nem tudok kibújni, mert, ha pl anya kéri meg, hogy vigyem el valahova akkor nem mondhatom, hogy "bocsi anya, nem foglak elvinni a jogsimmal, ami neked több havi fizetésedbe került a bénázásom miatt" (mert ugye KRESZ és forgalmin is megbuktam).


Mostanában Xanaxot veszek be vezetés előtt, az segít valamelyest. Más ötlet?


2018. júl. 19. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Előbb jöjj rendbe lelkileg, addig ne vezess.
2018. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, amit tehetsz, hogy az ártatlanok védelmében nem ülsz a volán mögé. Ne veszélyeztesd mások életét!

Menj el jó szakemberhez, járj jógázni és remélhetőleg rendbe jössz. De így ne vezess!

2018. júl. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nem vagy normális, ha Xanaxxal vezetsz. Pont azzal fogsz balesetet okozni, ha elkábítod magad és a vizsgabiztos is észreveszi. Fejezd be ezt a kálváriát és addig ne vezess, ameddig nem vagy jobban. Ezt így nem lehet.
2018. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Xanax teljesen letompít, ezért érzed magad kicsit nyugisabban, és ezért gondolod, hogy segít. Pedig nem segít, sőt, csak nagyobb bajba sodor. Xanax miatt a reakcióidőd is erősen csökken, más szóval későn fogsz tudni reagálni egy esetleges balesetekre. Sokkal előbb lesz így baleseted, és ha kiderül erős gyógyszer hatása alatt követted el, még nagyobb bajban leszel.

Vannak akik bár megvan a jogsijuk, még sem alkalmasak vezetésre. Te sem vagy alkalmas rá. Inkább ne vezess, és ezt meg lehet mondani anyudnak is.

2018. júl. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Mindenki tisztában van azzal, hogy nem lehet bárkiből űrhajós, vagy vadászpilóta. Akkor miért gondolják sokan, hogy mindenkinek kéne autót vezetnie is?
2018. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!