Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak öngyilkossági kísérlettel...

Csak öngyilkossági kísérlettel kerülhetek pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Történt 2 hónapja egy nagy törés az életemben. Nem igazán tudom feldolgozni. Jártam pszichológushoz, de nem érzem valódi segítségnek, hogy napont kétszer 20 percre csukjam be a szemem és lazítsam az izmaim... most már napi szinten pánikrohamaim vannak, nincs egy percem hogy ne kattogna az agyam, a gyomorideg már kikészít, és 9 kilóval lettem könnyebb, mert enni sem tudok. Aludni szintén nem, emiatt félek hogy elveszítem a munkám. Férfi létemre naponta sírok, pedig az elmúlt 10 évben 2 példa volt rá. Arra gondoltam hogy talán segítene valamilyen korházi "rehab", mert már nem tudok mit csinálni magammal. Az öngyilkosság egyre gyakrabban fordul meg a fejemben, de jelenleg még nem merném megtenni. Addig nem is fognak komolyan venni, és nem kaphatok korházi ellátást, amíg nem vagyok önveszélyes? Nyilván emiatt nem fogok semmit tenni, de már nem tudom mihez kezdjek.

2018. júl. 19. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem enélkül is komolyan vennének.
2018. júl. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is olvastalak végig, majd utána. Fő kérdésed alapján írok: ha beállítasz akár most a kórházba, és elmondod ugyanezt, felvesznek azonnal. Én 5 napig nem ettem, nem ittam, fogytam 5! kilót. Elmondtam, hogy miért, hát már nem kellett hazamennem. Nyílt osztályon voltam, kaptam infúziót, szóval nehogy azt hidd, hogy egyből bezárnak. Jobbulást!
2018. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mindig eszek egy keveset ha mar nagyon ehes vagyok. Ugyanugy nem vennenk komolyan a normalis vercukorszintemmel, ahogy a pszichologus sem vette a rohamaimat.
2018. júl. 19. 20:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Senki nem veszi igazan komolyan a gondjaimat, mindenki csak a stresszre fogja. Voltam mar stresszes, az nem ilyen...
2018. júl. 19. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan fognak venni! Kolléganőm is csak úgy besétált. Neten keress jó szakorvost és őt keresd meg!
2018. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Inkább menj pszichiáterhez és szedd, amit felír.
2018. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon veszélyes,,kétélű dolog a pszihiátriai osztály!

Nagyon könnyen elkezelhetnek, vagy adnak olyan gyógyszert amire igazából nincs szükséged, illetve az egy olyan sz@r hely, ahová "ép eszű ember nem megy " Próbáld meg kint megoldani a problémádat, barátok család segitségével, és ha nem csak a legvégső esetben kérj beutalót oda. Ha megemlited az öngyilkos gondolatokat, biztos bekerülsz, de azt ne felejtsd el hogy az nem , hotel, hogy gondolsz egyet vagy nem tetszik és hazamész. Ott nincs olyan hogy azt mondod most jól vagyok hazamegyek. Csak akkor ha a doki azt mondja. A zárt osztályon pedig gyakorlatilag bármeddig bent tarthatnak, és nincs kontrolod a saját életed felett. Zakkantnak nyilvánitani egy pillanat, gyógyultnak rengeteg idő, szóval jól gondold át.

2018. aug. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Amúgy nekem napi egy sör megoldotta a depresszióm amikor olyan periódusban voltam.Én kipróbálnám.De pánikrohamaim nem voltak.Viszont részegen követtem el öngyilkossági kísérletet amit máig nem is értek. Igaz az annyi volt hogy kiálltam az ablakba a 10.-ről hidegben.De amúgy ha ilyenek a tüneteid szerintem egy pszichiáterrel beszélj.Az én módszerem depresszióra hogy azt csinálok amit szeretnék beiktatom az én időt.Film sorozat érzés,úszás, zenehallgatás, zenehallgatás+sör. Nagyon fincsi desszert, mozgás.Te próbálsz,tudsz tenni a nem túl jó közérzeted ellen.Amúgy a frontin mindenre jó.Maximum bealszol.
2018. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!