Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan éljek ezzel a betegséggel?

Hogyan éljek ezzel a betegséggel?

Figyelt kérdés
Borderline szemelyisegzavaros vagyok, és nagyon sokat kutattam utána, hogy ez mit jelent mert eddig még nem hallottam róla. Orvos diagnosztizált. Volt egy barátnőm, akinek kibirhatatlan volt a személyisége, csimpaszkodo volt, labilis, aztán hirtelen hátba támadt, elhordott mindennek, kihasznalt stb. Elkezdtem lenezni, undorodni tőle és csak menekülni akartam tőle. Én eddig azt hittem én közel sem vagyok ilyen. De most hogy szembesültem vele hogy nekem ugyan ezek a tüneteim és kezdek ralatni hogy tényleg én is ilyen kibirhatatlan vagyok ez teljesen elkeserit. Nem akarok ilyen ember lenni de mintha a verembe lenne. Több filmet is megneztem a borderlinerol és teljesen magamat látom benne. Eddig is éreztem hogy valami nem stimmel velem de nem tudtam, hogy ez ennyire komoly. Akik látták ezeket a filmeket mint pl : Végzetes vonzerő, Eszveszto azok tudják miről beszélek. A beteges féltékenység, paranoia, csimpaszkodas, bosszuvagy.... Ezek mind jellemeznek engem is. A végzetes vonzeroben a nő totál megkattant és ahogy pörgött a film éreztem hogy a tortentekre én is úgy reagálnék ahogy a nő meg is tette a filmben. Nem bírok ezzel szembenezni és elfogadni a tényt hogy ilyen borzalmas ember vagyok. Azok akik ugyancsak borderline szemelyisegzavarban szenvednek, hogyan fogadják el a tényt, hogy konkrétan elviselhetetlenek vagyunk? Segítsen valaki mert állandóan öngyilkosság jár a fejemben mert ilyen személyiséggel nem akarok élni. Nem akarom sem a saját se más életét tönkretenni. A gáz az hogy azért lettem ilyen szörny mert onhibamon kívül kiskoromban azt mondják valami trauma ért, és ezért most én iszom meg a levét azzal hogy ilyen ember lettem...

2018. júl. 20. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne nézz ilyen filmeket mert megkattansz. Én is egy darabig azt gondoltam ilyen bajom van,megnéztem ezeket a filmeket-rossz hatással volt rám. Éld az életed,lépj ki a komfortzónádból mert ha elkönyveled magadnak,h baj van sose jössz rendbe.
2018. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Orvos diagnosztizált. Ha orvoasnál voltál, nyilván felírt ezt-azt, amivel az általad leírt végletes kilengések kordában tarthatók. Nincs más dolgod, mint szedni ezeket és visszajárni kontrollra.
2018. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de ez nem ennyire egyszerű. Van olyan aki saját bőrén megtapasztalja ezt az egeszet és tudna segíteni? :(
2018. júl. 20. 15:49
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
A gyógyszer nem megoldás. Inkább füvezzél meg gombázzál,mint hogy ezeket a szarokat szedd.
2018. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Facen vannak ilyen csoportok.
2018. júl. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nincs borderline-om (mas psziches betegsegem ugyan van), de hasonloan reagalok helyzetekre, mint ahogy leirtad.

Nekem a sajat betegsegembol eredo tuneteket azzal sikerult tompitanom, hogy eloszor is 'kileptem abbol a korbol', ami ezzel foglalkozott. Ezt ugy ertsd, hogy tudatosan kerultem azokat a dolgokat (pl.filmek, könyvek, hírek, témák), amik ezzel foglalkoztak, mert tulajdonkeppen a betegsegtudatomat erositettem csak vele, masreszt megszakitottam azokkal az emberekkel a kapcsolatot, akikrol ugy veltem, hogy fokozzak (igy az akkori pasimtol, egy beteg baratomtol, nehany mas tavolabbi ismerostol stb). Most jobban vagyok, igaz 1 evembe telt kialakitani ezt az uj rendet, es persze nekem a gyogyszereim is segitettek, de mindenkepp erdemes az egesz eletedet atalakitani, vagy mashogy szemlelni, es picit ebbol a 'beteg kozegbol' kiszakadni.

2018. júl. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha eddig nem gondoltad volna hogy ilyen gondjaid vannak. Tudtad élni az életed... Most mi lett más attól hogy le van írva egy papírra? Éld tovább az életed. Keress egy jó pszichológust aki segít hogy meg tudd oldani a nehézségeket.
2018. júl. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Azok akik ugyancsak borderline szemelyisegzavarban szenvednek, hogyan fogadják el a tényt, hogy konkrétan elviselhetetlenek vagyunk?"

Úgy, hogy magamat sem tudom elviselni. :D Odáig ritkán jutok el, hogy belegondoljak abba, hogy másoknak hogyan megy. A gyógyszer viszont személyiségzavarra nem a legjobb (csak tüneti kezelést nyújt), pszichoterápia kell hozzá...És az is sokszor évekig.

2018. júl. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Keress egy jó kineziológust. Feltárja izomteszteléssel a traumáid okát és oldja. Hidd el, tudom miről beszélek.
2018. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyéves a kérdés, de ha azóta nem mentél pszichoterápiárta, kezdd el. Vannak helyek, ha nem is sok, ahol a Marsha Linehan által kifejlesztett viselkedésterápiát tanítják. Ő is bordi volt, durván méghozzá, és saját maga lett pszichiáter, hogy kifejleszthesse a maga tapasztalataira alapozva a gyógymódot. Elvégzendő egyszerű gyakorlatokról van szó, csak évekig nem szabad abbahagyni a gyakorlást. A görbe beidegződések megjavulnak így, bordisoktól olvastam, hogy sokkal könnyebb lett az életük, megtanulták, hogyan ne bántsanak másokat.
2019. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!