Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önvagdosók, ti hogyan reagáljá...

Önvagdosók, ti hogyan reagáljátok le a kvetkező helyzeteket?

Figyelt kérdés

1./ Valaki elkezdi fényezni magát,hogy bezzeg ő vagdosás nélkül kibírta a nehéz időszakait.

2./ Öngyilkosságra biztatás ("Miért nem vágtál mélyebbre?" és társai)

3./ "Magyarázd már el nekem mire jó ez,mert sose fogom megérteni.."-támadó hangvétellel

4./ "Na,már megint egy tucat tini"/"Divat"-hasonló tartalmú beszólások



Régebben vagdostam magam(depresszió),és elég gyakran estek/esnek meg velem a fentebb említett szituációk. A hegek miatt-amik a mai napig látszanak-néha most is kapok beszólásokat. Igyekszem eltakarni a sebhelyeket,de azért megsülni se akarok(=nem azért veszik észre mások a hegeket,mert mutogtnám vagy ilyesmi).


A lenéző vagy "támadó" válaszokkal hanyagoljatok,mert nem ezért írtam ki a kérdést.



2018. júl. 20. 21:02
 1/8 A kérdező kommentje:
*következő
2018. júl. 20. 21:03
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem szoktam vagdosni magam,de azért elmondom a véleményemet:


1. Nem veszem komolyan vagy lenézem az empátia hiánya miatt.


2.Cinikus baromnak tekintem.


3. Elmagyaráznám neki,hogy egy retardált bunkó tirpák,hogy ilyen támadó.


4. Trágár szavakat dobálnék felé.

2018. júl. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem bonyolódom vitába, megpróbálok minél rövidebb időn belül (ha lehet azonnal) minél nagyobb távolságra elszigetelődni tőle.


Mindez káros, mérgező. El kell szigetelődni tőle.

2018. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne vagdosd magad, inkább fürödj hideg vízben. Ugyanazt az érzést kapod cserébe, csak nem leszel sebes, és nem kapsz fertőzést.
2018. júl. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Szia.

1, ilyenkor megszoktam dicsérni. (Örülök neki)

2, megnyugtatom, hogy legközelebb mélyebbre vágok.

3, Ha sose próbáltad sose tudod meg miért "jó".

4, (na ezen szoktam kiakadni.)

Elmagyarázom hogy attól függetlenül hogy egy két tini r***** unalmában vagdossa magát, az nem azt jelenti hogy mást is így kell kezelni.

2018. júl. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4-Már nem vagdosom magam.

A többi válaszolónak (is) köszönöm,hogy írtak.

2018. júl. 21. 11:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A bunkóknak azt válaszolom,hogy semmi köze hozzá,sarkonfordulok és ennyi.Amúgy meg nagyon tojok mások véleményére.Ha Valaki végigcsinálja csak a felét annak,amit én gyerekként,majd akkor szólogasson be...
2018. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sem vagdostam magam, mert sebhely látszik, és én rühellem a felszínes sajnálkozásokat, de van helyette nekem másom, tehát megpróbálom abba helyettesíteni:


1. Gratula, ügyes vagy, megkérdezhetem, hogy mi volt az a nehéz időszak?


2. Ugye tudod, hogy az öngyilkosságra való buzdítás több év börtönt von maga után?


3. Nem, tényleg nem fogod, de akkor magyarázd meg nekem, hogy neked miért jó ezen problémáznod, mert sose fogom megérteni!


4. Na erre nem tudok mit reagálni, mert mint mondtam, én nem vagdosom magam, mert nyoma marad, plusz egy csomó hátránnyal járhat. Amit pedig én csinálok, az viszonylag ritka, és nem is marad maradandó nyoma, tehát semmiképp sem divat kategória...

2018. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!