Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki aki olvassa, sikerült...

Valaki aki olvassa, sikerült már valakinek a múlt, gyerekkori traumák és minden gyerekkori seb begyógyítása, ami felnőttkorban megnyilvánul kissebb-hosszabb életnehézségekbe (lehet ez felnőttkori is)?

Figyelt kérdés

Ha sikerült valakinek, hogyan, milyen eszközökkel vagy ha szakemberrel akkor kivel sikerült?


Az biztos, hogy ez mindenkinél különböző időtartam, míg felhozza és feldolgozza és az is biztos, hogyha feldolgozódott, akkor az már nem gátol az életben.


2018. júl. 22. 04:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogyha erre becsületesen kellő időt, helyet, alkalmat fordítunk, akkor az meghálája ezt nekünk, kiegyenlítődik. Régen hallottam, hogy pl. Amerikában léteznek effelé törekvő megoldások is.
2018. júl. 22. 04:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Önszeretettel, önfejlesztéssel, meditációval, tudatossággal ezeket fel lehet oldani, vagy legalábbis olyan szintre redukálni, higy ne zavarjon bele a mindennapokba.


Elsődleges dolog, objektíven szemlélni a dolgot, nem azaonosítani magunkat a saját érzelmeinkkel. Ha szilárddá tudjuk tenni az önértékelésünket, akkor nem is fogunk kételkedni a saját igazunkban. Ez azért lényges mert sokakban a bizonytalanság hogy tényleg jól gondolja-e, néha nagyobb zűrzavart kelt, mint az alapprobléma.

Ha tisztában vagyunk azzal, hogy igen, az egy bántalmazás volt, a mérgező szülőnek nem volt igaza, stb, akkor kellő szellemi autonómia* esetén megállapíthatjuk, hogy az a negativitás nem rólunk szólt, nem hozzánk tartozott.

Így aztán el tudjuk engedni. Elengedés vagy meghaladás? címmel egy nagyon jó kis cikk van a témában, ajánlom kiguglizni. Az is azt sugallja, hogy dolgozzunk magunkon, tárjuk fel, hogy nekünk miért volt vagy jelenleg is traumatizáló a dolog?


*szellemi autonómia: amikor tisztában vagyunk magunkkal, amikor nem attól tesszük függővé azt, hogy kik vagyunk, hogy mások mit tesznek, mit gondolnak rólunk. Amikor nem adjuk mások kezébe a saját jól létünk kulcsát.

2018. júl. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én pszichoterápiára járok. Kevesebb, mint 1 év elteltével (és ebben is voltak még hosszabb kihagyások) érezhető a változás pozitív irányba.

Tehát nekem az a személyes tapasztalatom, hogy sokat segíthet egy megfelelő, lelkiismeretes szakemberrel együttműködve.

Még nem ért véget a terápia, és nagyon-nagyon bizakodó vagyok az eddigi eredményeink alapján. :)

2018. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A feldolgozásra többféle terápiás módszer is létezik: kor regresszió, KIP, ego-state, mindegyiknek az a lényege, hogy módosult tudatállapotban, a tudattalanban hozza létre a változást.
2018. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!