Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idō után fejti ki...

Mennyi idō után fejti ki teljes hatását az antidepresszáns? Illetve szed e valaki scippa 10mg gyógyszert? Mennyire volt hatásos?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Generalizált szorongás pánikbetegség és emetofóbiával kezelnek.

Kaptam rá scippa 10mg antidepresszánst és frontint szedek mellé.

Azt érzem hogy használ.. De még nem 100% os a dolog esténként szorongok.

Illetve félek az utazástól pedig holnap elég sokat kell utaznom.

Pszichiaterhez járok.

3 hete szedem a gyógyszert.

Lehet emelni kell majd az adagot? Vagy nem fejtette ki még rendesen a hatásât? Illetve szerintetek nem lenne jobb ha estére inkabb a frontin helyett sanaxot kérnék? Mert a frontin nem igazán hat 1,5 mg naponta.

Rivotril sem hat..

Illetve mi a tapasztalatotok megszunteti teljesen a pánikrohamot a szorongást a gyógyszerek?

Mert már nagyon szeretnék jól lenni.



2018. júl. 26. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

4-6 hét is kellhet, mire teljesen kifejti a hatását. Az is gyakori, hogy valakinek nem válik be az 1. gyógyszer, de még a 2. se. Lehet emelni, vagy lecserélni egy másikra.

A frontin a xanax generikuma (másolata) azaz teljesen ugyanaz, csak más a gyártója, így semmi értelme lecserélni. A rivotril is benzo, ezek hasonlóan működnek. Ha nem rég óta szedsz nyugtatót, és nem hat akkor kevés. Ha rég óta szeded, akkor hozzászoktál.

A szorongás nem betegség, csak ha már megzavarja a normál életvitelt, akkor érezzük annak. Nem lehet meggyógyítani, mivel nem betegség. El lehet nyomni a gyógyszerekkel a tüneteket, de soha nem fog elmúlni teljesen. Aki mást mond, az hazudik. Ne csak a gyógyszerektől várd a csodát, azok inkább csak mankóként vannak, de járni neked kell újra megtanulni.

Egy idő után már a gyógyszerek okoznak szorongást ez a tolerancia. Igyekezzél minél gyorsabban megszabadulni tőlük, mert nagyon hamar hozzájuk lehet szokni, ekkor elmúlik a jótékony hatásuk, és a letevésük borzalmas nehéz, vagy épp lehetetlen. Hatásra, elvonásra az illegális kábítószerekhez, vagy az alkoholhoz lehetne hasonlítani őket. Rutinos gyógyszerfüggőként tudnék még írni vagy 3000 oldalt, de ettől most eltekintek.

2018. júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Nekem maradando agyserulest okozott ez a szer. Toxikus agykarosodast es PSSD-t. Gondold at hogy milyen sulyos kockazatot vallalsz.
2018. júl. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Balogh Zsozsó ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem a 3 hét még nem sok. De ha úgy érzed emeltesd meg az adagot, illetve beszélj a dokival, aki valószínű ezt fogja tenni. Nekem is igy volt
2018. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elhiheted hogy nem viccbōl szedem hanem mert kell.

Mivel már nem volt normális életem.

Sajnos azokat a dolgokat amik miatt beteg lettem azokat nem lehet egyhamar hekyre hizni, sōt van amit nem is lehet remde rakni mert nem olyan dolog

2018. júl. 27. 12:56
 5/9 szenes43 ***** válasza:
81%
#2 -es ki diagnosztizálta a te maradandó agysérülésedet? Vagy csak te rámondod. Mindenki előtt ott a gyógyszer s aki nincs zárt osztályon az maga dönti el hogy bevesz vagy sem.
2018. aug. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szenes, onnan hogy a mellekhatasok nalam maradandova valtak. PSSD, demencia tunetek, kognitiv karosodas es sok mas. Nemzetkozi kutatasban is reszt vettem, a kutato velemenye (is) hogy neurotoxicitast (toxikus agyi-idegrendszeri serulest) szenvedtem. A serules QEEG-vel is igazolt. A pszichiatriai szerek annyira toxikusak hogy aki erzekeny rajuk 1-2 szem maradando karosodast okoz. Jobb ha tisztaban van ezzel mindenki.
2018. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Es igen, valoban maga donti el mindenki, csakhogy (!) jelenleg atveressel, hazugsagokkal tortenik ezek felirasa. Nem tajekoztatnak senkit sem a sulyos kovetkezmenyekrol. Igy nem beszelhetunk tudatos dontesrol.
2018. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fura..
2019. febr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tobb mint 2 honapja szedem de még mindig vannak napok mikor nagyon szarul vagyok :( szerintetek nekem nem jott be scippa vagy varjak még?
2023. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!