Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El kéne mennem pszichológushoz...

El kéne mennem pszichológushoz? Mit csinàlnának ott velem?

Figyelt kérdés

.Zavarban vagyok ha beszélnem kell valaki idegennel.Megijedek ha valami ismerősforma jön szembe az utcán.Zavarba jövök,ha jönnek velem szembe,azt hiszem hogy engem néznek.Egyetemi nyílt napon egy hallgató odajött hozzám én meg olyan zavarba jöttem,hogy magáztam.A boltban az eladót sem mertem megszólítani higy segítsen megkeresni valamit.

Barátaim nincsenek,nem járok szórakozni.Egy buliban nem tudnèk mit kezdeni magammal,csak egy helyben állnék és néznék ki a fejemből.Társaságban nem tudok érvényesülnu,elnyomnak az emberek.Ha valami családi összejövetel van,ott sem jutok szóhoz,az asztalt kell vernem hogy észrevegyék hogynott vagyok.



2018. júl. 27. 15:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem erdemes lenne felkerened egy pszichologust a problemaddal, erre megeri penzt es idot aldozni. Az elso alkalmakkor elmondod neki a problemat, reszletezed, egyutt elemzitek. Aztan rajottok/rajon a pszichologus a problema okara, es kulonbozo modszerekkel, megoldasi kiserletekkel vegul megoldjatok, de legalabbis enyhititek a problemat. De ez a folyamat hosszu, akar 2-3 ev is lehet. Szerintem mindenkepp erdemes vegigcsinalnod, ha ugy erzed, erre van szukseged.
2018. júl. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A pszichológus pénzbe kerül?Nem olyan mint a rendes orvos hogy a TB fizeti?

Rendőr akarok lenni de esélytelen így,hogy még az eladót sem merem megszólítani.

2018. júl. 27. 15:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarjál rendőr lenni, az neked túl stresszes lenne!

Szerintem van pszichológus ingyen is! A pszichiátriai szakrendeléseken a pszichiátereken kívül van pszichológus is!

2018. júl. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elveszítettél Valakit a közelmúltban?


Haláleset, tartós megrokkanás (baleset által), vagy Élettársi/Házastársi kapcsolat megszakadása?


Esetleg szeretői viszony befejezése a másik fél részéről? Vagy éppen Te nem mersz kilépni, mert érzelmileg manipulál Téged?


Találkoztál egyéb mélyen traumatizáló élménnyel, amit önmagad előtt is lekicsinyeltél (horrorfilm vagy egyéb nehéz témájú művészeti alkotás zökkenthetett ki a nyugalmadból?)

2018. júl. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ilyen trauma nem történt a közelmúltban.

Voltak régebben elég rossz élményeim.Mesélhetek róluk

2018. júl. 28. 00:21
 6/12 anonim ***** válasza:
szerintem szociális fóbiád van. keress rá a neten. pszichiáter van ingyen is, beutalhat a háziorvosod. pszichológus nem tudom, de BP-en 6000-12000 között szokott mozogni egy óra ára. lehet van szociális alapon is, nem tudom. viszont pl. sulikban is szokott lenni iskola pszichológus, aki ingyenes, és esetleg ő tudna még neked segíteni.
2018. júl. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Már nem járok suliba és amúgy sem mernék oda menni,akkor bárki megtudhatja ezt.

Háziorvostól kell beutalót kérnem?Akkor el kell mondanom ezt neki is??Az biztosan nem fog menni

2018. júl. 28. 02:55
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy inkább csak környezetváltozásra lenne szükséged. Esetleg tartósan. Lakóhely változtatás nem jöhet szóba?


Utazás, szép tájak nézegetése autó/vonat ablakából?


Írd le egy papírra a gondolataidat, érzéseidet. Gyújts meg egy kis mécsest vagy egy darab füstölőt. (Már régen nem vásároltam illatos füstölőt, pedig jót szokott tenni...)

2018. júl. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát...Pont most jelentkeztem Pestre egyetemre,de nem vettek fel..Szóval nem.

Miért írjam le a gondolataim egy papírra,ha nem olvassa el senki?Nincsenek barátaim,senkit nem érdeklek.Az instagrammra is felraktam egy képet azt sem lájkolta senki ismerősöm sem.Itthon ülök egész nap az is egy elérhetetlen álom hogy elmenjek valakivel moziba vag valahova

2018. júl. 28. 13:08
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

azt hiszem az ingyenes pszichiátriai/pszichológiai rendeléshez kell beutaló. mivel neked ennyire parás a dolog, szerintem érdemes lenne pszichiáterhez menned.


elég annyit mondanod a háziorvosnak ,hogy szeretnél beutalót egy pszichiáterhez, mert szociális fóbiád van. nagyon nehezedre esik emberekkel beszélni. nem kell belemenned a részletekbe. elég felületesen beszélned a dolgokról.


egy normális pszichiáter/pszichológus sem fogja azonnal kihúzni belőled a dolgokat, ha látja, hogy ilyen nehezen megy. sajnos az első lépést meg kell tenned.


ahogy írtam a neten utána kereshetsz ennek, hátha az is segít valamennyire, és, hogy hogy tudnád legalább rövid mérsékelni a szorongásod.

2018. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!