Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paretin, Seroxat, Rexetin...

Paretin, Seroxat, Rexetin szedők! Paretin gyógyszertől lehetnek ezek a mellékhatások?

Figyelt kérdés
Körülbelül 10 éve kisebb nagyobb megszakításokkal szedtem ezt a gyógyszert pánikbetegségre.Volt hogy egy évig szedtem és utána 2evig jó volt,de sajnos nagyobb stressz hatására mindig visszajött.Egy éve szinten sikerült letennem,de sajnos a mostani időszakom nagyon stresszes volt és újra előjött a panikbetegsegem.Voltam kineziológusnál,családallitáson,pszichológushoz is készülök,de sajnos még mindig erős a szorongás,így visszamentem a pszichiáterhez.Újra felírta a Paretin,3napja szedem,de éjjel arra ébredtem,mintha vmi belülről az egesz testemet égetné,és szinte meggyulladok.Persze rögtön jött a pánik is.Es ez egész nap kitart ,ez a forróság érzés.Hivtam a pszichiátert de szerinte nem a gyógyszertől, mert eddig is szedtem és nem volt gond,viszont egy ismerős orvos azt tanácsolta,hagyjam abba ,mert valószínűleg nem Jól reagál rá a szervezetem.Igy most nemtudom mit tegyek?Volt vkinek vmi hasonló tünete?Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. júl. 27. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Ezeket a gyógyszereket nem lehet kényre kedvre szedni, mert mindig rosszabb lesz..
2018. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem volt ilyen tünetem, igaz, én nem is ilyen felelőtlenül szedtem.

A kineziológus meg családállítás egy nagy kamu, remélem, mostmár tudod.

2018. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem szedtem én sem felelőtlenül,orvossal egyeztetve sikerült egy időre abbahagyni, de sajnos 1-2ev után a tünetek kiújultak,mindig valamilyen nagyobb stressz hatására. És most megint a doki javaslatára kezdtem szedni,de a mellékhatások most durvábban kijöttek sajnos.Ma már nem vettem be,és nem is érzem a tüneteket,talán gyógyszert kellene váltanom,hétfőn felhívom a pszichiátert,vagy nemtudom pszichoterápiával,vitaminokkal sikerülhetne e?Valakiknek tapasztalata,aki gyógyszer nélkül gyógyult meg?
2018. júl. 28. 13:04
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem a családom közelsége segített, hogy kibeszéltem magamból a problémáim meg a testmozgás, de nem tudom mennyire lehet javasolni, van akinek beválik van akinek nem, de egy próbát megér
2018. nov. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A többi SSRI típusú szerhez hasonlóan a leggyakoribb mellékhatások a szájszárazság, fokozott izzadás, szédülés, remegés, hasmenés vagy lágy széklet, emésztési zavarok, hányinger, émelygés, étvágytalanság, álmatlanság vagy aluszékonyság, szexuális zavarok, depressziósoknál az öngyilkossági hajlam fokozódása, továbbá érzelmi elsivárosodás. Egyes esetekben a szexuális mellékhatások fennmaradhatnak az SSRI kezelést követően is."


KIEMELNÉM:


A többi SSRI típusú szerhez hasonlóan


- szexuális zavarok -

- öngyilkossági hajlam fokozódása -

- érzelmi élsívarosodás -

- a szexuális mellékhatások fennmaradhatnak az SSRI kezelést követően is -



-----

persze van akinek vonzó lehet az impotencia és a társas kapcsolatok megszűnésének veszélye

DE

ha nincs saját vagy más életére veszélyes bajod akkor nem javasolnám, mert nem biztos hogy megéri a kockázatot.

2018. nov. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne szedd!!!!!!

Borzasztó!

Én attól lettem igazán beteg hogy bevettem 1 szemet, amit a doki felírt pánikbetegségre de csak alap tüneteim voltak és mikor bevettem kb 15 perc múlva majdnem meghaltam tőle, olyan igazi pánikrohamot hozott ki, mentőt kellet hívni a munkahelyemre,a pulzusom 170 volt, félrebeszéltem, a szemeim felakadtak, alig kaptam levegőt és a mentősorvos mikor megtudta mit vettem be azt mondta hogy csoda hogy túléltem ezt az erős rohamot

amit a REXETIN váltott ki

és mondták,hogy tuti hogy az idegrendszeremet is károsította.


Ők visszahoztak szívre ható gyógyszerekkel, nyugtatókkal de igazuk lett mert tényleg nagy kárt okozott, nagyon rosszul voltam napokig utána és a pszichiátriára kerülte 2x 2 hét bent-lét,kísérletezések gyógyszerekkel, hogy helyre hozzanak,de nem sikerült bent eggyel sem nekik


Itthon a körzeti pszichiáter mikor megtudta mi történt ledöbbent,amit az előző doki felírt rexetintől, mert ő sem szereti.


Most már 8 hónapja jól vagyok végre, régi önmagam.


Bocs ha hosszú volt amit írtam,

de senkinek nem ajánlom ezt a sz@rt.

Sok sikert!

2018. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!