Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megnyílni egy...

Hogyan lehet megnyílni egy tök idegen embernek? (pszichológus)

Figyelt kérdés

Az életemben egy olyan pontra jutottam, ahol már azt érzem, hogy a család és a barátok kevés, komolyabb segítségre van szükségem.

De még sosem jártam korábban pszichológushoz, el sem tudom képzelni, hogyan fogom tudni a legmélyebb félelmeimet megbeszélni vele.

Az egyetlen ember, akivel ezekről tudok beszélni, az a férjem. Viszont ő nem pszichológus, azon kívül, hogy meghallgat, és támogat, nem tud segíteni leküzdeni a problémákat.


2018. júl. 29. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nem pszichológushoz mész beszélgetni, hanem terapeutához, aki Leuner módszerrel (KIP) kezel. Olyan módszer, amely nem az eseményekkel foglalkozik, hanem az érzelmekkel.

Egy előadás a KIP-ről: https://www.youtube.com/watch?v=H1gHvaj-Ayg&t=80s

2018. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is járok egy kiváló terapeutához!

Ő több módszert is használ, azok egyike a KIP.

Rengeteget segít ez a módszer személyes tapasztalatom alapján.

2018. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor már elhatározod, meg fogsz nyílni. Csodákat ne várj, a problémákat Te magad fogod megoldani.(Ne várd, hogy majd valaki jól megmondja és varázsütésre megoldódnak a problémáid.)
2018. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!