Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy ne gondoljak a panikra?

Hogy ne gondoljak a panikra?

Figyelt kérdés

Ha van egy kis szabadidom, akkor rogton eszembe jut es kezdodik a szorongas ami egy ordogi kor, igaz mar fel eve nem kovetkezett be tenyleges panikroham, de minden alkalommal kozelinek erzem. Ha valami furcsat eszlelek magamon, mondjuk bekajalok, a teltsegerzet is ezt valtja ki belolem, hogy azt hiszem megint panikolni fogok es kezdodik a szorongas. Ilyenkor akaratlanul leporog bennem, hogy mi lehet a vegkifejlet es az eddigi panikolasok milyenek voltak, ez megjobban felspanol. Nem tudom 0-24 elterelni a gondolataimat. Annyira jo lenne neha csak ugy fekudni es csak bamulni a tvt, de ez sem sikerul napkozben, bar estere mar nyugodtabb vagyok, de nem baglyoskodhatok azert, mert akkor jol vagyok fejben. Mit tehetnek? Volt mar valaki hasonlo cipoben?

20/L



2018. aug. 3. 16:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Mar annyira a mindennapjaim reszeve valt, hogy csak ugy a semmibol is beugrik a gondolat. Ha mennem kell valahova, akar csak szorakozas celjabol akkor is ez az elso gondolatom melyen, hogy azt birni fogom e. Nem voltam mindig ilyen. Elmulhat ez vagy ilyen szenvedes lesz innentol kezdve az eletem? Lassan 1 eve tart.
2018. aug. 3. 16:16
 2/9 anonim ***** válasza:
2018. aug. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lifeguartdattoo válasza:
A pánikroham az agyi kapcsolatok szinte kezelésének meg gyenge mesének eredménye. A legtöbb esetben szorongást es szphiés zavarok leg főbb oka. Okozoi a stresz ami kortizont termel ami gyomorsavat. A reflucos beteg többsége pánik beteg. Valamit a magas GLutén tartalmú ételek is hozzájárulnak ehhez ugyanis a glutén felel az agyi szigetelesek es a belbojhok lebontasahoz további kérdésekre szivesen válaszolok.
2018. aug. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Megoldàst ugyan nem tudok, mert èn is hasonlò cipőben jàrok ès nem tudok kilàbalni belőle.

Nekem is körülbelül 1 ève kezdődött az egèsz valòszìnűleg nagyrèszt az iskolai stressz ès nyomàs miatt. Elmentem pszichiàterhez ès azòta frontint szedek.

Igaz, most nyàri szünet van, de ahogy egyre inkàbb közeledik az iskola ès az èrettsègi meg a nyelvvizsga egyre inkàbb a szorongàsra gondolok.

Àltalàban kisebb pànik rohamokban jelentkeznek a tünetek pèldàul akkor amikor felszòlìtanak az òràn. Elkezdek izzadni, ami nagyon kellemetlen ès nem mellesleg làtvànyos, ùgy èrzem hogy mindenki engem nèz. Amikor màr erről szòltak a mindennapjaim nem bìrtam tovàbb elviselni, mindenkèpp meg akartam szabadulni tőle, ezèrt elmentem orvoshoz.

A gyògyszer elèg jòl hat de jò lenne ha nem csak a tüneteket tudnàm kezelni. Jàrok pszichològushoz, de nem egy vilàgmegvàltò dolog. Remèlem egyszer èlhetek majd ùjra teljes èletet.

17/L

2018. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem te inkabb szegyenlos vagy. En is ilyen voltam, ha hulyesget mondtam oran es kinevettek elszegyelltem magam, elvorosodtem. Aztan ezt kinottem. Ez ami most van ez teljesen mas.

Gyogyszer mellett is vannak panikrohamaid?

2018. aug. 3. 23:24
 6/9 anonim válasza:

Nem, nincsenek

Egyèbkènt nem csak ebben a helyzetben volt jellemző a tünet, hanem rengeteg olyan màs helyzetben is ahol nem normàlis az ilyen szintű szorongàs. Csak nem volt kedvem rèszletesen leìrni, ezèrt emlìtettem egy olyan pèldàt, ahol tùlzàs ez a testi reakciò.

2018. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jaa, ertem. Hat igazabol nekem akkor van ha nincs semmi, nem tortenik semmi, "unatkozok", ilyenkor barmi kivaltja a panikrohamot.

Ha tenylegesen tortenik valami, akar tenyleges panikhelyzet, igaz hogy nehezebben viselem de annyira nem rossz, mert legalabb tudom az okat, hogy miert vagyok ideges, feszult.

2018. aug. 4. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék én is, hogyan lehetne ezt kezelni. Én több mint két éve szenvedek szorongásban, nálam akkor nyilvánul meg, ha el akarok menni bulizni, vagy elutazni valahova. Ha ott is kell aludnom az a legrosszabb. Sok dolgot hagytam már ki emiatt. ÉN tervezem meg a programot, aztán le kell mondanom az utolsó percben a roham miatt, így a többiek miatt is borzasztóan érzem magam.

Rajtam egy kicsit segített a kineziológus, állítólag rájöttünk a problémára, és azt mondta nem muszáj több kezelés, innentől jobb lesz. Hát nem nagyon..

18/L

2018. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A buli az nekem is a mumusom. Legalabbis 1 ora szenvedes utan lesz jobb, annyit meg nem er. Raadasul az alkohol is csak felspanol, mar a gondolata is.
2018. aug. 4. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!